О пользе заземления

Модератори: Valentin, igor1965

Аватар користувача
tri_v
Повідомлень: 111
З нами з: Нед грудня 18, 2011 23:22
Ім'я: Вадим
Техніка: Berlingo + Burstner 3804
Країна, місто: Киев
Дякував (ла): 4 рази
Контактна інформація:

Повідомлення tri_v »

Юрий, доброго дня, УЗУ или дифреле подразумевает наличие не зависимой от "минуса" земли, более научно здесь http://www.kapro.ua/articles/12/ .


Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

Извиняюсь, сразу не гляну ссылку Вадима дефреле это и есть УЗО , написано что земля тоже нужна, наверное перестраховка.
Аватар користувача
tri_v
Повідомлень: 111
З нами з: Нед грудня 18, 2011 23:22
Ім'я: Вадим
Техніка: Berlingo + Burstner 3804
Країна, місто: Киев
Дякував (ла): 4 рази
Контактна інформація:

Повідомлення tri_v »

Юрий, "земля" не перестраховка, а необходимость для работы УЗУ.
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

Уф, прочитал научный труд по ссылке, говорила мама учи электротехнику.
Вадим, простите за мою бестолковость, но прочитал ,что смог, понял, если смотреть на схему УЗУ,земля не каким боком не участвует, принцип работы на разности потенциалов четырех проводников. Или я ошибаюсь ?
Аватар користувача
Кольяшка
Повідомлень: 1263
З нами з: Вів березня 01, 2011 22:17
Ім'я: Николай
Техніка: Pajero+Hobby De Luxe 540
Країна, місто: Украина Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Кольяшка »

Юр, если теоретически, то вот мне недавно ребята с "Пан электро" инфу кинули
Устройство защитного отключения (сокр. УЗО; более точное название: устройство защитного отключения, управляемое дифференциальным (остаточным) током, сокр. УЗО?Д) или выключатель дифференциального тока (ВДТ) или защитно-отключающее устройство (ЗОУ) — механический коммутационный аппарат или совокупность элементов, которые при достижении (превышении) дифференциальным током заданного значения при определённых условиях эксплуатации должны вызвать размыкание контактов. Может состоять из различных отдельных элементов, предназначенных для обнаружения, измерения (сравнения с заданной величиной) дифференциального тока и замыкания и размыкания электрической цепи (разъединителя)[1].

Основная задача УЗО — защита человека от поражения электрическим током и от возникновения пожара, вызванного утечкой тока через изношенную изоляцию проводов и некачественные соединения.

Широкое применение также получили комбинированные устройства, совмещающие в себе УЗО и устройство защиты от сверхтока, такие устройства называются УЗО?Д со встроенной защитой от сверхтоков, либо просто диффавтомат. Часто диффавтоматы снабжаются специальной индикацией, позволяющей определить, по какой причине произошло срабатывание (от сверхтока или от дифференциального тока).
Спецы говорят, что без такого сейчас нельзя, но пока же живем :-)

Добавлено спустя 8 минут 57 секунд:
В Киеве есть фирма(название сейчас не вспомню) у них еще в Эпике постоянно реклама идет. Так вот ребята с этой фирмы мне как-то втолковывали, что заземление должно идти отдельно от молниезащиты, что впринципе и логично, и землю надо тоже на определенное расстояние отводить от дома. Так как в сырость может и :zvez_ochki:
А вот в инструкции к эл. конвектору пишется, что можно и без., но при прямом подключении, тоесть не через розетку, а по средством скрутки или клемной колодки - земля нужна. И вот пойми? :ps_ih:

Добавлено спустя 13 минут 3 секунды:
Я с такими темами электриком стану :-) , во чего нарыл(http://knowledge.allbest.ru/life/3c0b65 ... d37_0.html). Загальні вимоги

захисне заземлення електрод опір кліматичний

Відповідно до типової програми нормативної дисципліни Охорона праці студенти повинні виконати розрахункову роботу, метою якої є формування у майбутніх фахівців із вищою освітою необхідного у їхній професійній діяльності рівня знань і умінь з безпеки процесів праці - системи заходів щодо електробезпеки.

Завданням розрахункової роботи є розрахунок виносного захисного заземлення кабінету комп'ютерної техніки, який живиться від однофазної мережі напругою 220 В. Заземлення виконують на відведеній, території обмеженій розмірами АВ з типом ґрунту згідно таблиці №3 додатку.

Для виконання розрахункової роботи необхідно вибрати варіант згідно з таблицею 1, вибрати тип заземлювача і спосіб розміщення електродів групового заземлювача, зробити необхідні розрахунки згідно з методикою викладеною у розділі 3. Накреслити тип заземлювача і схему розташування електродів групового заземлювача.

Таблиця 1. - Варіанти завдань до розрахункової роботи

Номер по списку
А, м
В, м
Тип ґрунту (номер по таблиці №3)
Номер по списку
А, м
В, м
Тип ґрунту (номер по таблиці №3)

1
2
30
1
16
7
18
8

2
3
20
2
17
10
9
1

3
4
15
3
18
6
7
2

4
5
10
4
19
9
9
3

5
3
30
5
20
15
15
4

6
4
25
6
21
3
50
5

7
6
15
7
22
4
40
6

8
7
10
8
23
5
25
7

9
8
20
1
24
6
9
8

10
10
10
2
25
4
22
1

11
6
20
3
26
5
40
2

12
10
15
4
27
7
12
3

13
8
8
5
28
8
16
4

14
3
20
6
29
12
12
5

15
4
15
7
30
4
20
6



2. Теоретичні відомості


Захисне заземлення - це навмисне з'єднання з землею або її еквівалентом металевих неструмопровідних частин електроустановок, які можуть опинитися під напругою. Його застосовують у мережах з ізольованою нейтраллю напругою до 1000 В і при будь-якому режимі нейтралі в мережах понад 1000 В. Захисне заземлення зменшує напругу на корпусі відносно землі до безпечного значення, тим самим зменшує струм, що протікає через тіло людини.

Конструктивно захисне заземлення включає заземлюючий пристрій і провідник, що з'єднує цей пристрій з обладнанням, яке заземлюється - заземлюючий провідник.

Рис. 2.1 - Схема захисного заземлення:

а - виносне; б - контурне;

1 -заземлювач;

2 - заземлене обладнання;

3 - заземлюючий провідник.

Заземлюючі пристрої можуть бути природними і штучними. Як природні заземлюючі пристрої використовують прокладені в землі трубопроводи, оболонки кабелів, арматуру будівельних конструкцій, що мають контакт із землею. Штучні заземлюючі пристрої - це спеціально закладені в землю металоконструкції за допомогою яких здійснюють надійне з'єднання із землею і створюють малий опір розтіканню струму.

Штучні заземлювачі виконують у вигляді електродів. По розташуванню в ґрунті і по формі електродів заземлювачі поділяють на:

1. заглиблені, що складаються із смуг або круглої сталі, укладені глибоко на дно котловану горизонтально по периметру фундаментів;

2. вертикальні, що складаються з електродів, верхній кінець яких заглиблюється на 0,5-0,7м від поверхні землі, якими стальні вертикально закладені в землю стержні діаметром 10-16 мм, і довжиною 2,5-5 м, а також кутова сталь довжиною 2-3 м;

3. горизонтальні (протяжні), що складаються з електродів, які застосовують для зв'язку між собою вертикальних заземлювачів з'єднаних зварюванням. Як заземлювачі використовують круглу сталь діаметром не менше 10 мм або сталеві смуги товщиною не менше 4 мм з перерізом 48 мм. Горизонтальні електроди укладені паралельно на однаковій глибині (рис. 2.2в);

4. горизонтальні електроди укладають розбіжними променями на однаковій глибині (рис. 2.2г)

Рис. 2.2 - Способи розміщення електродів групового заземлювача (вид

в плані)

3. Розрахунок захисного заземлення методом коефіцієнта

використання електродів


1. Визначають допустиме значення опору заземлюючого пристрою Rз.норм за таблицею 2.

2. Визначають питомий опір ґрунту, в якому передбачається розмістити електроди заземлення за даними таблиці 3.

Розрахунковий питомий опір визначають з врахуванням кліматичного коефіцієнта

, (3.1)

де - питомий опір ґрунту (за таблицею 3)

розрахунковий кліматичний коефіцієнт питомого опору ґрунту (таблиця 3)

Значення вибираються з таблиці 3.

3. Визначають попередню конфігурацію заземлювачів з врахуванням розміщення їх на відведеній території(згідно з рис. 2.2).

4. Вибирають тип і розміри заземлювачів згідно з таблицею 4.

5. Визначають опір розтіканню струму від одного електрода (R1 - за відповідною формулою таблиці 4).

6. Визначають необхідну кількість паралельно з'єднаних заземлювачів

, (3.2)

де - коефіцієнт використання заземлювачів, що характеризує ступінь взаємного екранування електродів, які складають груповий заземлювач і залежать від форми електродів, їх числа і взаємного розташування (вибирають орієнтовно з таблиць 4-8.). Отриману кількість заземлювачів округлюють до цілого числа і знаходять фактичний коефіцієнт використання заземлювачів .

6.1. Опір групи вертикальних електродів, розташованих на одній прямій або по контуру (рис. 2.2а, б) без врахування горизонтального електрода, який зв'язує їх між собою, визначають за формулою:

, (3.3)

опір розтіканню одного електрода, Ом

коефіцієнт використання вертикального електрода,

кількість електродів

6.2. Опір розтіканню струму групового заземлювача, що складається з паралельно укладених смуг (рис. 2.2.в), дорівнює:

, (3.4)

- опір розтіканню однієї смуги без врахування екранування, Ом

коефіцієнт використання горизонтального електрода

6.3 Опір розтікання променевого заземлювача визначається:

, (3.5)

- опір розтіканню одного променя;

- кількість променів.

Для отримання оптимального значення коефіцієнта промені слід розташовувати під рівними кутами від центра. Збільшення кількості променів понад 4 через суттєве зменшення коефіцієнта використання стає неекономічним. При застосуванні променів зі смугової сталі еквівалентний діаметр приймають таким, що дорівнює , де - ширина смуги.

7. Для з'єднання вертикальних електродів застосовують горизонтальні електроди - стальну смугу або пруток. Довжина горизонтального електрода при розташуванні заземлювачів по контуру:

(3.6)

при розташуванні заземлювачів в ряд:

(3.7)

де - відстань між вертикальними електродами;

- кількість електродів.

Опір розтіканню горизонтального електрода з врахуванням вертикальних електродів, які він з'єднує:

, (3.8)

де - опір розтікання горизонтального електрода.

8. Опір групового заземлювача, що складається з вертикальних стержневих електродів і з'єднувальної смуги (горизонтального електрода);

, (3.9)

де - опір розтіканню групового заземлювача, що складається з вертикальних електродів, без врахування впливу з'єднуючого їх горизонтального електроду.

- опір розтіканню вертикального і горизонтального електродів.

Отриманий опір штучних заземлювачів не повинен перевищувати нормованого .

Література
1. М.П. Гандзюк, Є.П. Желібо, М.О. Халімовський. Основи охорони праці. - Львів: Новий Світ - 2000.
2. Правила устройства электроустановок. ПУЕ - 76.
3. Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів ДНАОП 0.00-1.21-98. - К.: Основа, 1998. - 380 с.
4. Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок. ДНАОП 0.00-1.32-01. - К.: Укрархбудінформ, 2001. - 118 с.
Додаток
Таблиця 2. - Найбільші допустимі значення опору заземлюючих пристроїв

№ позиції
Установки
Опір заземленого пристрою, Ом

1
2
3
4
5
6
Електроустановки напругою 3-35 кВ і опори повітряних ліній, на яких встановлені силові і вимірювальні трансформатори, роз'єднувачі, запобіжники і інші прилади при одночасному використанні заземлюючого пристрою для установок напругою 1000 В

Також, для установок напругою вище 1000В

Електроустановки напругою до 1000В із заземленою і ізольованою нейтраллю

Також, при потужності генераторів і трансформаторів до 100 кВА

Залізобетонні і металеві опори повітряних ліній напругою:

3-20 кВ в населеній місцевості і для всіх ліній 35 кВ при питомому опорі землі, Омм:

до 100

від 100 до 500

від 500 до 1000

понад 1000

3-20 кВ в населеній місцевості при питомому опорі землі, Омм:

до 100

понад 100

Залізобетонні і металеві опори повітряних ліній напругою до 1000В:
Не більше 10

10

4

10

10

15

20

30

не більше 30

більше 0,3

50



Таблиця 3. - Питомі електричні опори ґрунтів і кліматичні коефіцієнти

Ґрунт
Питомий опір,Омм
Кліматичний коефіцієнт

При вологості 10-12% до маси ґрунту
Можливі обмеження коливань
Рекомендовано для розрахунків
1
2
3

Торф
Чорнозем
Садова земля
Глина
Суглинок
Мергель, вапняк
Супісок
Пісок
20
200
40
40
100
250
300
700
-
9-53
30-60
8-70
40-150
200-300
150-400
400-2500
20
30
50
60
100
250
300
500
1,4
-
-
1,6
2,0
-
2,0
2,4
1,1
1,32
1,3
1,3
1,5
-
1,5
1,56
1,0
1,2
1,2
1,2
1,4
-
1,4
1,2



Таблиця 4. - Мінімальні розміри сталевих заземлювачів

Заземлювачі
Місце розташування

В спорудах
В зовнішніх установках
В землі

Круглі діаметром, мм
Прямокутні
перерізом, мм2
товщиною, мм
Кутова сталь з товщиною полички, мм
Сталеві водо і газопровідні труби з товщиною стінок, мм
5
24
3
2
2,5
6
48
4
2,5
2,5
10
48
4
4
3,5



Таблиця 5. - Типи заземлювачів і формули для обчислення опору одиничних заземлювачів

№ п/п
Тип заземлювача
Схема
Формула
Умови застосування

1
2
3
4
5

1
Півкульовий біля поверхні землі

2
Кульовий в землі

4
Трубчатий або стержневий в землі
Наближення (похибка 5-10%): ;
Для кутника з шириною полички
5
Протяжний смуговий на поверхні землі

6
Протяжний смуговий в землі
Наближення (похибка до 25%):
7
Протяжний круглого перерізу на поверхні землі

8
Протяжний круглого перерізу в землі
Наближення (похибка до 25%):
9
Кільцевий круглого перерізу на поверхні землі
Для смуги з шириною
10
Кільцевий круглого перерізу в землі
Наближення:
Для смуги з шириною
11
Кругла пластина на поверхні землі

12
Кругла пластина в землі
Наближення (похибка до 30%)
13
Прямокутна пластина на поверхні землі
- менша;
- більша сторона пластини

14
Квадратна пластина на поверхні землі
- сторона пластини

15
Пластинчастий в землі пластина поставлена на ребро
Наближення:



Таблиця 6. - Коефіцієнти використання в вертикальних електродів
групового заземлювача без врахування смуги зв'язку

Кількість
заземлювачів
Відношення відстані між електродами до їх довжини

1
2
3
1
2
3

Електроди розміщені в ряд
Електроди розміщені по контуру

2
4
6
10
20
40
60
100
0,85
0,73
0,65
0,59
0,48 0,91
0,83
0,77
0,74
0,67 0,94
0,89
0,85
0,81
0,76 0,69
0,61
0,56
0,47
0,41
0,39
0,36
0,78
0,73
0,68
0,63
0,58
0,55
0,52
0,85
0,80
0,76
0,71
0,66
0,64
0,62



Таблиця 7. - Коефіцієнти використання г горизонтального смугового
електрода, який з'єднує вертикальні електроди групового заземлювача

Відношення відстані між вертикальними електродами до їх довжини
Кількість вертикальних електродів


2
4
6
10
20
40
60
100

Вертикальні електроди розміщені в ряд

1
2
3
0,85
0,94
0,96
0,77
0,80
0,92
0,72
0,84
0,88
0,62
0,75
0,82
0,42
0,56
0,68

Вертикальні електроди розміщені по контуру

1
2
3
0,45
0,55
0,70
0,40
0,48
0,64
0,34
0,40
0,56
0,27
0,32
0,45
0,22
0,29
0,39
0,20
0,27
0,36
0,19
0,23
0,33



Таблиця 8. - Коефіцієнти використання г.п паралельно укладених

горизонтальних смугових електродів групового заземлювача (ширина

смуги =20-30 мм, глибина закладання =0,3-0,8 м)


Довжина кожної смуги
Кількість паралельних смуг
Відстань між паралельними смугами


1
2,5
5,0
10,0
15,0

15
25
50
75
100
200
2
5
10
20
5
10
20
2
5
10
20
5
10
20
5
10
2
5
10
200
0,63
0,37
0,25
0,16
0,35
0,23
0,14
0,60
0,33
0,20
0,12
0,31
0,18
0,11
0,30
0,17
0,10
0,28
0,14
0,088
0,75
0,49
0,37
0,27
0,45
0,31
0,23
0,69
0,40
0,27
0,19
0,38
0,25
0,16
0,36
0,23
0,15
0,32
0,20
0,12
0,83
0,60
0,49
0,39
0,55
0,43
0,33
0,78
0,48
0,35
0,25
0,45
0,31
0,22
0,43
0,28
0,20
0.37
0.23
0.15
0,92
0,73
0,64
0,57
0,66
0,57
0,47
0,88
0,58
0,46
0,36
0,53
0,41
0,31
0,51
0,37
0,28
0.44
0.30
0.215
0,96
0,79
0,72
0,64
0,73
0,66
0,57
0,93
0,65
0,53
0,44
0,58
0,47
0,38
0,57
0,44
0,345
0.50
0.36
0.265



Таблиця 9. - Коефіцієнти використання п променевих електродів
групового заземлювача (промені кругла або смугова сталь: глибина
закладання 0,3-0,8м)

Довжина променя
Кількість променів


3
4

Діаметр провідника променя, см


1
2
1
2

2,5
5
10
15
30
0,76
0,78
0,81
0,82
0,84
0,74
0,76
0,79
0,80
0,82
0,63
0,67
0,70
0,72
0,75
0,61
0,65
0,69
0,70
0,73



Рис. 3. - Заземлювачі:

а - улаштування вертикальних заземлювачів в ґрунті, що не потребують (зліва) і потребують (справа) спеціальної обробки;

б - д - з'єднання стержневих заземлювачів з заземлюючими провідниками (довжина зварного шва );

е - з'єднання заземлювачів з кутової сталі зі заземлюючим провідником;

ж - к - під'єднання заземлюючого провідника до трубопроводу.

Теперь бы в этом разобраться :)-(:
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

Блин и вы туда же Николай, я от этой науки не отошел, вы еще навалили. :-)
Вопрос простой, какой девайс поставить ,чтобы сваи не забивать в землю, ну конечно шоб не долбануло .
УЗО мне кажется выход из положения , если-бы еще добровольца найти для эксперимента. У меня хомяк дома живет может он согласится? :-)
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

юр4ер
Юра, я дома заземление делал где то около часа, ну может полтора часа, так стоит ли из-за этого запариваться????? :-) :-)
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

Oleg-mercedes

Олег согласен проблема в установки не большая, если живешь в доме, если в квартире да еще на N-ом этаже, тада немного сложнее.
Прогресс не стоит на месте создаются новые устройства, вот и подумалось поставить альтернативу "земле",но раз нельзя УЗО без заземления применять, значит незя, тем более проверить не кем, хомяк не согласился. :-):
Аватар користувача
Кольяшка
Повідомлень: 1263
З нами з: Вів березня 01, 2011 22:17
Ім'я: Николай
Техніка: Pajero+Hobby De Luxe 540
Країна, місто: Украина Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення Кольяшка »

Oleg-mersedes писав:юр4ер
Юра, я дома заземление делал где то около часа, ну может полтора часа, так стоит ли из-за этого запариваться????? :-) :-)

Олег, а ты уверен в его правильности? Ну типо ты делал на глаз или какие-то расчеты проводил? На глаз я геныч стальной вилкой в земле заземляю :-) , а вот дом...
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

Кольяшка
Коля я выше дал схему заземления, то её достаточно для частного дома вполне,а я занимаюсь электро отоплением чуть-чуть :smu:sche_nie: :smu:sche_nie: :smu:sche_nie:
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

Oleg-mersedes

Олег, если делать по нижней схеме что ты дал, я лично за час котлован 3м глубиной не вырою разве что землекоп нанять. :-):
А забить штыри не копая такой длинны не реально.
И еще, заземление периодически , не помню сроков исп., надо проверять,коррозию металла еще не кто не отменял.
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

юр4ер

Юра, забить реально, лично 75-й уголок длинной по 2,8 метра забивал когда себе делал дома заземление ::yaz-yk: ::yaz-yk: проверено :-ok-: :-ok-:
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

Oleg- mercedes

Да, у тебя не земля, а пух прям. :-)
Я когда балкончик к квартире пристраивал небольшой 2х6 , так чуть археологом не стал, мусор строительный выкапывал после советских
ваятелей, да+ корни сорокалетних тополей, так что мой диагноз копать. :cry_ing:
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

юр4ер

Да у меня частный сектор :-) , а под казёнкой там пи.....пец :sh_ok: :sh_ok: , даже не знаю что и сказать, .... только могу посочувствовать...хотя есть один способ..... хорошая поляна + хорошая компания и заземление будет сделано :-) :-) :-) :-)
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Аватар користувача
Кольяшка
Повідомлень: 1263
З нами з: Вів березня 01, 2011 22:17
Ім'я: Николай
Техніка: Pajero+Hobby De Luxe 540
Країна, місто: Украина Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення Кольяшка »

Oleg-mersedes писав:юр4ер

Да у меня частный сектор :-) , а под казёнкой там пи.....пец :sh_ok: :sh_ok: , даже не знаю что и сказать, .... только могу посочувствовать...хотя есть один способ..... хорошая поляна + хорошая компания и заземление будет сделано :-) :-) :-) :-)

Олежка это намек или предложение? :-) Только у меня, почти как у Юры, после 0,75 метра земли идут корни, глина, ил и камни :)-(:

Сегодня интересовался у соседа, как у него котел заземлен. Так он от котла кинул провод одножильный около 4-5 мм. и к металлическому столбу забора. А тот в акурат в землю закопан и не надо конструкций :-)
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

Коля, да я гаразд на первую половину программы, в смысле поляна, с лопатой не дружу с детства :-) :-) :-) , а сосед пусть промеряет сопротивление заземления, если не ошибаюсь должно быть в районе 4 ома, вроде так :a_g_a:
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Повідомлення юр4ер »

Oleg-mersedes писав:юр4ер

Да у меня частный сектор :-) , а под казёнкой там пи.....пец :sh_ok: :sh_ok: , даже не знаю что и сказать, .... только могу посочувствовать...хотя есть один способ..... хорошая поляна + хорошая компания и заземление будет сделано :-) :-) :-) :-)
Олег, а как ты думал, балкон строился, кум-друг,да друг-кума, ну а поляна это святое. :al_kana_ft:

Что-то мы не много от темы отошли, начали с движимости перешли на недвижимость.
Как караваны землить будем? Шампуром раз, еще чем.Кстати , видел ж.д. мастерских, костыль рельсовый кузнец оттягивал длинной см. 40, я еще подумал себе заказать штук 10 на колышки, такие и в Тарханкут влезут.
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

юр4ер

Юра, и к костылям ещё и кувалдометр эдак кило на 4-5 ;;-))) ;;-))) ;;-))) , а вообще моё мнение надо переходить на автономию 12В и проблем нет, ну можно громоотвод вот к нему пойдёт и шампур :-) :-) :-)
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Аватар користувача
юр4ер
Повідомлень: 206
З нами з: Вів березня 01, 2011 20:50
Ім'я: юрий
Техніка: WV-T3 Wilk-310 De Luxe
Країна, місто: днепр-орджоникидзе
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення юр4ер »

А утюг на 12В есть? :-)
Если серьезно, то в нашей тяжелой караванерской судьбе разные источники энергии не помешают.
Аватар користувача
Oleg-mersedes
Повідомлень: 2286
З нами з: Сер березня 09, 2011 03:45
Ім'я: Олег
Техніка: Мерседес 124/300D + Tabbert - 430
Країна, місто: Днепропетровск
Звідки: Днепропетровск
Контактна інформація:

Re: О пользе заземления

Повідомлення Oleg-mersedes »

Я думаю что и утюги на 12 есть, а фен на 12 точно есть у меня :-) :-) ( спасибо Виталику), а вообще то есть инвертор 12/220В :co_ol: :co_ol: , так что :-) :-) :-) :-) , а от 220-и я ведь не отказываюсь полностью, это и у меня в караване есть, вот только при полной автономии о нём уже и не думаешь :-) :-) , да и к стати я что то не припомню чтоб на отдыхе у моей супруги ( особенно летом на море) возникало желание что то гладить :-) :-) :-) , вот волосы уложить - это да :a_g_a: :a_g_a: :a_g_a:
Глупца можно узнать по двум приметам: он много говорит о вещах, для него бесполезных, и высказывается о том, про что его не спрашивают.
Відповісти

Повернутись до “Обладнання 220 вольт”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей