Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Все, що стосується виїзду за кордон... Ділимося досвідом, ставимо запитання

Модератори: Valentin, igor1965

DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення DRB »

Звіт був набраний на іншому форумі, сюди скопійовано.
В нас не кемпер, а лише короткий рено трафік, але і в ньому доволі зручно спати, і схоже що не дарма я саме таким робив салон.

Коротка історія нашої поїздки на 2 тижні.
Виїзд З Києва десь о 8:30. Добрались до Могильова, пройшли кордон десь за 25 хвилин.

Зображення

Порулили в сторону Румунії, там кордон теж десь біля 20-25 хвилин. Про дорогу по Молдові писати нема що, не дуже хороша. Але ми не до Кишинева їхали а раніше звернули.
По Молдові за дороги відправили заплатити 3 євро здається.
Зображення

За дороги румунії я наперед заплатив онлайн.
Так як були готові повністю ночувати і в кемпінгах то не переймався нічим і під час легкого перекусу почав дивитись кемпінг десь біля озера.
І знайшов. 200 км до Бухаресту. По карті був кемпінг і пляж.
Кемпінг правда це чисто для палаток, 220в не дають, вночі дискотека, але місця для розташування багато і прямо над озером. 10 євро за ніч. Зі зручностей - душ на пляжі і туалет "дірка у підлозі". Кафе є, вай-фай якщо і є то напевне лише в кафе, територія не покрита.

Зображення

Зображення

Всі координати та і всі фото можна побачити на roma.in.ua

Зранку зібрались, скупались, не поспішаючи перекусили і десь о 9 годині на Бухарест.


Зображення

Ще по дорозі перекусили болгарськими стравами. Подобається болгарська кухня.
Кордон Румунія-Болгарія пройшли за хвилин 10, він'єтку купив місячну і далі на Софію-Скоп'є.

Зображення

От такий тунельчик і такі дороги в Болгарії в сторону Софії
Зображення

Ночувати хотілось перед самим кордоном Албанії біля озера Охрід. Тому вже по барабану було коли, і ми зарулили в Скоп'є в магазин закупили трохи води, вугілля на мангальчики і ще там дрібниць. По дорозі не могли зрозуміти чому було купа поліції на автобані, не на всі з'їзди запускали, було перекрито пару доріг в центрі.
Ввечері поселились в кемпінгу. Приїхали постояли біля воріт біля часу ночі, все було закрито, почав шукати точки а тут за пару хвилин зявився хазяін кемпінгу і поселив нас - 10 євро за добу за авто і ще кожному кава зранку. Кава була шикарна, тому по дорозі назад ще раз заїзджали на каву до цього кемпінгу.
В кемпінгу є і кафе, і 2 душі 2 туалети, територія невеличка, 220 вольт є також і свій вихід до озера.
Зображення

Зображення

Зображення

Зранку почитав новини, виявилось що ми просто приїхали після того як в Македонії сталась трагедія - в Скоп'є від дощів затопило вулиці, змивало авто і частину доріг, загинуло 20 людей. :(
От тому було купа поліції і перекриті частково дороги.
А ми ночували вже в наступну ніч після цього і йшов постійний дрібний дощик.
Зображення
Після купання і кави дощик трохи перестав і ми зібрались, порулили на другу сторону озера прогулятись до фортеці над ним, в Охріді.

От такий Охрід, вулички.

Зображення

так трохи зверху.

Зображення

От така фортеця над Охрідом. Машиною можна під'їхати майже до фортеці.

Зображення

І в сторону озера

Зображення

Зображення

Зображення

Тут же проводять розкопки, вони закриті, є і відкриті з гарними фресками

Зображення

Зображення

Зображення

Ще от такий амфітеатр по дорозі від фортеці до стоянки.

Зображення
Взагалі рекомендують тут пару днів погуляти. Але ми ж їхали не сюди а в Албанію.

Спочатку я думав до Ксаміла їхати відпочивати, а потім дивитись цікаві місця і особливо озеро Комані.
Але знаю що по дорозі назад тяжко після пляжного відпочинку їздити щось дивитись, і ліньки, тому спочатку будемо відвідувати місця далі від моря.
Доїхати до Шкодера, там заночувати і зранку на озеро комані - екскурсія (точніше просто покататись) по озеру на цілий майже день.

По цінах на пальне - найдешевше пальне в Україні, далі в Македонії (0,78 за літр)
Албанія 1,3 за літр)
Тому мені до Македонії вистачило пального з України, заправив повний бак, і вистачило на всю албанію крім 10 літрів. Заправився на зворотньому шляху в Ельбасані.
Забіжу наперед скажу що і назад заправився в Македонії, і теж до Чернівців вистачило.
Ну і до кордону пару кілометрів, пройшли його хвилин за 10 і... Албанія!

Зображення

І тут почалось те про що писали - гори і серпантини. Дороги і їх якість - супер, але кручені, дуже часто з розворотами майже на 360.

До Тірани правда будують автобан, але ще не закінчений. І є шматок по селу по старій дорозі. Наступний рік схоже має бути вж епросто автобан.

Зображення
Зображення

На в'їзді в Тірану заскочили в ТЦ EastGate і нарешті купили місцеву сім-карту. ІНтернет був тепер постійно на зв'язку. Взяли Водафон. На наші кошти обійшовся 200 грн.
Інтернет був не скрізь 3Ж, але це були місця наприклад на озері де дуже мало народу живе чи на перевалах в горах.
Дуже паршивий був в Ксамілі на пляжах. Видно не справляються з такою кількістю абонентів в одному місці. В тому ж ксамілі на пляжах трохи далі де жили - без проблем.

Зображення

Тірану проїхали транзитом.
Їздять вони - ппць жорстко - ніяких правил, хто перший виїхав той їде.

Ще одне по Албанії. Якщо плануються переїзди між містами - планувати їх краще на ранок. Бо після обіду всі дороги - суцільний потік машин. Ми від Тірани до Шкодера їхали близько 3 годин.

І, доречі, немає такої великої кількості мерседесів про яку раніше писали. Таксі - так, зазвичай мерси. Але звичайні авто - які хочеш.

В Шкодері знову в кемпінг. Це був найкращий кемпінг зі всіх - зручне місце, і живлення і вода. 5 чоловічих туалетів з біде, 5 жіночих, 7 душових, зона відпочинку під деревами, мангал, кухня, пральні машини.

Зображення

Зображення

Зображення

Добавлено спустя 27 секунд:
Зранку порулили до офісу тих хто возять по Комані.
Зразу скажу - вартість 41 євро їхнім бусом, 33 євро якщо самому.
Так от - платіть 41, не пошкодуєте. дорога туди жахлива, 20-25 км ми їхали майже 2 години.
Краєвиди правда дуже класні по дорозі
До того ж якщо поїдете на авто - останній 1 км прийдеться йти пішки - побачите трохи нижче чому.

Зображення

Зображення

Зображення

Ну і про те що писав - чому ще крім якості дороги не їхати самому на авто сюди і економити 8 євро.
Дорога закінчується тунелем 480 метрів, в кінці тунелю пірс де нема де поставити авто. Дехто авто ставить в тунелі але місць нема - то лише місцеві наскільки я зрозумів
Зображення
От такий пірс, машини поставити на вільних місцях не можна - сюди приходить пором і виїзджають з нього авто.
Зображення

Зображення

Про саме озеро можна писати і викладати фото, але воно РЕАЛЬНО ШИКАРНЕ. подивіться навіть на карті його розмір. Нагадаю ще раз - всі фото і координати я закинув на гуглокарту. Адреса - roma.in.ua Подивіться озеро - там в датах є серпень 2016 і вони всі підписані.
Але пару фоток кину і в цей звіт. Але це треба бачити вживу. Чиста вода, гарні гори.
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Такий міні-круїз виглядає наступним чином:
-Поїздка автобусом по жахливій дорозі (мікроавтобус, зручний)
- Кораблем в одну сторону 2-2,5 години
- година перерви з обідом і ракією !!! і купанням
- дорога назад до пірсу
- і автобусом назад

Зображення

Зображення


Ну і пара фото дороги назад для водіїв

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

По приїзду в Шкодер - зайшли в музей-ресторан. Час від часу його закривають як ресторан і відкривають як музей. Готують смачно, і поки готують є що подивитись пофотографувати
Зображення

Зображення

Зображення

Ну і далі ми до кемпінгу виспатись перед дорогою в сторону Дурреса, Берата

Добавлено спустя 22 секунды:
Наступого дня, 10 серпня - мій день народження, поїхали в сторону півдня.
По дорозі заглянули в класний кемпінг просто подивитись, бо чомусь його дуже нахваляли.
Зображення

Насправді - кемпінг класний. З басейном
Зображення
Також крім кемпінгу є і також готель.
Зображення

Тому після Тірани можна спокійно тут залишитись, але він і не дешевий

Далі план був такий - порулити в Дуррес, нарешті побачити ж албанське море! Потім Берат і по можливості доїхати поближче до Гірокастри.
Дорога - ідеально, як я вже писав - виїхали зранку і без пробок дорулили до МОРЯ.
Купа шезлогнів (300 лек 2 шезлонга і зонтик) але купа народу як для ранку. Взагалі Дуррес не сподобався. Але ж як це бути біля моря і не заскочити на пляж? :)

Зображення

Зображення


Зображення

Скупались, але це не те море яке ми шукали :) Те море південніше. Але зате на свій день народження я на і в морі побував. Далі дорога в Берат.
Берат просто знаходиться не біля моря і також бажано туди заїзджати до пляжного відпочинку.

Додатково ще в планах Голубе Око і воно якраз знаходиться по дорозі з Гірокастри до Ксаміла і Саранди.
Тому спочатку Берат. Дуже класне містечко.
Недарма рекомендують сюди заїхати. Взагалі якби знав яке воно - то якось би напевне трохи так скоригував поїздку щоб в обід приїхати і заночувати прямо тут, бо напевне вночі тут теж гарно.

Зображення

Зверніть увагу мечеть і церква зовсім поруч

Зображення

Зображення

Я було спробував зразу по приїзду поїхати вгору, до фортеці, добре що не попав на ту дорогу що треба - заїхали в тупик, ледве-ледве розвернувся і назад залишив машину знизу.
Дорога - це відполірована до блиску бруківка під диким кутом нахилу.

Зображення

Навіть допомагав штовхнути місцевого який трохи невдало став на підйом.

Зображення

До фортеці над Берат ми дійшли пішки.

Зображення

Зображення

Зображення

По дорозі назад хтось викинув пакет з залишками кавуна. А черепахам місцевим того й треба.
Зображення

По дорозі назад зупинились зробити фото біля мосту Горіца.
Але коли їхав назад трохи не тією вулицею катанув і поїхав назустріч по односторонній :))
Перед виїздом з цієї вулиці мені дуже часто мигав якийсь фольксваген - я розвів руками - вибачаюсь і поїхали далі. Машину поставив - і той фолькс проїзджав мимо... Виявилось - поліція.. Покивав він мені - що ж ти робиш? :) Але навіть не зупинялись.
Зображення

Потім порулили вже в сторону Гірокастри. Спочатку десь по навігатору звернув скоротити дорогу, але за 1-2 км коли почались серпантини - все ж вернувся на дорогу і поїхали через Fier - недарма. Дорога якщо звернути після Fier і після Levan на Гірокастру нова. Ідеальна
Тільки десь в одному містечку незакінчена і через місто прийшлось проїхати старою дорогою, але думаю наступного року закінчать. Там десь 2 км всього.

Зображення

Зображення

Зображення

Ще перед поїздкою я збирав точки де що є, і по дорозі до Гірокастри багато хто писав про місце з мінеральною водою. Точок там три по карті, зупинились в одній з них набрати води.

Зображення

Зображення

Взагалі взнавали - у Албанії з водою проблем нема - її можна пити і з кранів і от так в горах.
Пили скрізь - навіть десь на перевальчику малому коли до бухти ходили була просто труба - жодних проблем (ну ви зрозуміли, ніякої біганини по туалетах :) )
Поки набирали воду стемніло, і почали шукати готель. Кемпінги тут були, але хотілось і ресторанчик - все ж день народження. І 50 грам випить і чогось місцевого.
Перед Гірокастрою зупинились в готелі прямо біля озера.
Спочатку зайшли в один - там виявилось немає ресторану.
Потім прогулялись пару метрів і зупинились у іншому.
22 євро з двох з сніданком (сніданок просто кава тости яйце мед і ще щось, але ж був).
В готелі увечері в ресторані ми залишили більше ніж за проживання віддали :) , але ... перебор був з замовленням.

Коли принесли два салати - вже можна було нічого не нести. І реально вже стейки ми забирали з собою в холодильник :)

Зображення

Добавлено спустя 16 секунд:
Зранку прокинулись.. Вигляд з номеру супер :)
Зображення

Поснідали і далі на Гірокастру. Вигляд з вікна ресторану
Зображення

Якщо чесно - я не любитель гуляти по замках, Так, зайти ненадово в гарний замок то добре, ал я більше люблю гарні краєвиди.

От чесно - Гірокастру я б пропустив. Хоча замок і класний, але з нього видно все те що ми вже бачили в дорозі - гори і міста..
Тому пару фото і перейду далі
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

А далі те що буду згадувати постійно - Голубе око.
Воно знаходиться по дорозі з Гірокастри до Саранди. Це великий отвір під водою, з якого на поверхню виходить чиста вода. І світло падає так, що та вода яскраво-блакитна.
Отвір широкий, але читали в Інтернеті - до кінця так і не досліджений, бо спроби дійти дна невдалі - потоком води все виносить на поверхню. Максимально куди занурювались 50 метрів. І дна не дістали.
Температура води 10 градусів - дуже приємно було скупнутись пілся жари і прогулянки по Гірокастрі
Зображення

Зображення

Зображення

Підводне фото
Зображення

От така вода йде далі з ока, і живить річку аж до іонічного моря.
Зображення

Зображення

Ну і далі - до відпочинку на море!
Дорога на Ксаміл.
Зображення

В Ксамілі спочатку заїхали до знайомих по форуму Автоуа з Луцька. Спробували пошукати готелі де поселитись, але або нема місць, або 4-5 місні номери по 50-60 євро за ніч. Взагалі нецікаво при можливості жити в хорошому кемпінгу за 14 євро майже біля пляжу.

Поїхали на дальній пляж, може там щось є.
От так виглядає Ксаміл з тієї сторони
Зображення


і дальній пляж
Зображення

Спочатку спробували взнати чи здадуть номер наших знайомих (вони жили по 30 євро в двомісному, і наступного дня їхали додому) але хазяїн вирішив заробити і видав ціну 45 євро.
Нехай застрелиться. Ми не приїхали сюди сидіти в номері. Якщо номер за ці гроші - то тоді вже і готель потрібен і басейн і харчування, а не просто будиночок в 1 км від пляжу
тому порулили назад до кемпінгу на заїзді в Ксаміл.
Вирішили замість втрати часу на пошуки житла краще більше побути на морі.

Стали прямо тут
Зображення
Бо поки їздили - місця на верхній площщадці заняли. Але 220 вольт поруч, тінь щоб перекусити я зробив, вийшло непогано.
Ззаду за нами стали чехи з палатками, я ж вибрав місце ближче до виїзду. Бо хотів ще покататись до Бутрінту.
От тут я зрозумів - треба шукати маркізу на бус, сподіваюсь до наступного року виїзду на природу знайду. Хоча тент - теж непогано.

Зображення

В кемпінгу до послуг кухня (готували каву щоб не виймати свою плитку), мангали, два душі два туалети. Ну і відповідно до кожого місця вода, 220в і є куди кемперам зливати каналізацію.
3,50 євро за пральну машину

При поселенні кожному холодна кава і вода.
Вартість - 7 євро з людини. Відношення у цьому кемпінгу - ідеальне. І коли залишатись не на 1-2 дні (кемпери по Албанії саме так катаються) то ще й на диво зробили знижку ів результаті за 4 дні і користування пралкою замість 59,50 взяли лише 50 євро. Дрібничка але приємно.
І основне - до моря 1-2 хвилини, і на пляжах мало народу, бо основні пляжі подивитесь нижче наскільки переповнені. Мінус лише один був в поселенні тут - до кафе щоб перекусити треба було йти десь хвилин 10.

Добавлено спустя 20 секунд:
Ну і далі - МОРЕ, море, море і Ксаміл.
Зображення

Зображення

Два дні з нас не взяли за лежаки гроші (100 грн на наші гроші 2 лежака і зонт), заплатили лише 1 день - виявляється гроші беруть лише після 12. Але з 12 до 16 наші люди на пляжах не лежать - втікають з сонця. Тому й так вийшло. Ми зазвичай в 9 чи 9 з копійками були на пляжі, і від сонця втікали кудись походити з 12 до 16:00 десь, щоб було трохи легше.
А увечері вже збиральщиків коштів також не було.

Перший день пішли біля 9 до 10-11 скупались пожарились і пішли в сторону рибної ферми.
Можу сказати - добре що пішли - зробили гарні фото, сходили на піщаний пляж недалеко.
В той день трохи море штормило. Легенько штормило але там де багато каміння - купатись було небезпечно.
Зображення

Зображення

Зображення

От такий там пляж.

Зображення

Але за рибою туристам туди йти не треба - ціна та ж що і в місті - дорадо 1000 лек (200 грн) і там і там. А в місті ще й цю рибу для Вас безкоштовно чистять, А за нвелику доплату і на грилі посмажать.
Зображення

Але раз вже прийшли то дві рибини ми взяли.
Доречі у Фоззі в Києві дорадо теж коштує 200 грн за кг :) Ціноутворення не дуже хороше для туристів.

Взагалі в нашій поїздці найдорожчим було паливо, а далі я й не знаю, напевне все ж харчування в ресторанчиках. Проживання в кемпінгах обходилось дешевше :)

Після повернення пішли ще трохи по "набережній" (в лапках бо вона чомусь непопулярна, розбиті ліхтарі і взагалі навколо якось розвалено все).
Зображення

Зображення


Ну і увечері посмажив трохи рибки. Вугілля в нас було, але по дорозі з ферми знайшов пару сухих хороших оливкових гілок, тому в нас була дорада смажена на оливковому вугіллі :)

Зображення

Зображення

Зображення

Добавлено спустя 24 секунды:
Відпочиваємо далі :)
Наступного дня просто повалялись на пляжі до 12 десь
Зображення
Зображення
Водичка - СУПЕР
Зображення


І з обіду пішли гуляти до найбільш завантажених пляжів Ксамілу (добре що ми не там поселились)
Ступити ніде, просто залишали речі на камінні і купались.
Зображення

До одного з островів можна дійти пішки, неглибоко - мені по шию
Зображення

І водичка як і скрізь - ідеальна.
Зображення

Так як ми йшли вздовж всіх пляжів, зупинялись де собі хотіли просто скупнутись, йшли дивитись далі, засмагати в таку спеку не було бажання, до нас ніхто й не приставав з вимогами щось заплатити. Але на деяких пляжах то й не було б де лягти якби хотіли. Людей тьма.

Прісний душ є скрізь по пляжу.
По дорозі заскочили в ресторанчик пообідати. Звідти і зроблено фото

Зображення

Ціни - ідентичні іншим ресторанам. Зарази явно ж зговорились щоб не конкурувати цінами.
Не дивився правда я по всьому меню але на рибу, рибні салати і супи - лек до лека один в один.
І як же не викласти фото салату з морепродуктів? :)
Чекали його правда дуже довго.
Зображення

Після обіду скупнулись (ото пишу і згадую... ех краса), і пішли далі вздовж цих пляжів до наступних.
Зображення

В кінці пляжної зони вийшли пройти біля рибної лавки, щоб на вечір знову зробити гриль з морепродуктів. Як я й писав - краще купувати рибу тут, бо її й чистять відразу. Але не тільки дорадо взяли а й другу рибку (здається сібас) і креветок :)

Зображення

Поки до столу від грилю доніс... .. кудись креветки почали зникати :)

Зображення

Зображення

Накупались де тільки можна було в Ксамілі, трохи в інтернеті посиділи і спати. Краще раніше лягти і не в спеку повалятись на пляжі ніж сидіти десь до ночі а на пляж в 12 попадати.

Мав я ще а карті maps.me відмічені гарні бухти, які рекомендовано було не однією людиною подивитись, одна з них була майже поруч - бухта-пляж Manastiri

Зранку відвязав тент від авто і рушили туди
Що я можу сказати? Як і всі пляжі - СУПЕР.
Зображення

Приїхали ми десь о 9:30. Глянув на дорогу від траси до пляжу - а там проходить лише одне авто. Вже знаю що під обід машин буде багато, тому метрів 400 до самого пляжу ми не доїхали. Поставили бус зверху. Взяли з нас 300 лек (60 грн)
І поповзли на пляж. І те що машину поставив зверху - дуже правильно. Бо коли повертались назад - то машини постійно і вгору і вниз, зупинялись, розминались.. Підйомчик доволі крутий.
На фото вище якраз місце де поставили машину, знизу пляж

До 11 години пляж був порожній, мало народу і КРАСА

Зображення

Зображення

Десь з 11 до 11:30 пляж забився на 100%
Ми коли виходили десь біля 12 - то до нас стрілою підлетіли - Ви вже йдете? Вільно?
І бігом зайняли місце.

Взагалі досі не можу зрозуміти чому не приходить ніхто на пляж зранку.

Водичка теж прозора, але тапочки для води треба все ж брати. До їхаків не дістати - вони на глибині, але по камінню входити легше

Зображення


От такий пляж

Зображення


Далі в обід поїхали подивитись на переправу біля Бутрінту. В сам музей Бутрінт не ходили. Може й дарма, може й ні, але не бачив, не знаю чи є щось там що вартує уваги.

По дорозі фото пляжу біля рибної ферми з дороги
Зображення


і Ксаміл з його островами

Зображення


І от сама переправа
Зображення

Вид на переправу зверху

Зображення


І в сторону грецього острова Корфу
Зображення

Потім зарулили до кемпінгу залишити авто і піти в Ксаміл прогулятись
Пару фото по самому кемпінгу

Верхня площадка
Зображення

Під'їхала ще цікава компанія німців з двомісним бусом.
Зображення

Зображення

Зображення

Добавлено спустя 22 секунды:
А ми поповзли щось перекусити в Ксаміл. Нарешті біля пам'ятника нема людей, можна зробити фото.
Зображення


Цього разу замість ресторанів зайшли в бістро
І недарма - за "мікс гриль" тут запросили всього 650 якщо не помиляюсь лек (біля 130 грн)
Зображення

Під пиво - супер
Зображення

Наступний день. З Ксаміла їдемо десь північніше. Виїхали зранку, щоб не поспішаючи знайти де ще 2-3 дні відпочити, і заодно заскочити в максимальну кількість бухт. І ще було бажання зупинитись чим ближче до перевалу найбільшого - Перевалу Логара.
Забіжу наперед - так і вийшло.

А поки що їдемо в Саранду. Саранда зовсім поруч з Ксамілом.
Дуже велику помилку зробили в тому що не залишили машину подалі від заїзду в старі вулиці. Назад виїзджали більше години.
Машину поставили недалеко від порту. І пішли глянути.... ну звісно ж - ПЛЯЖ!
:)
От такий порт.
Зображення

І дійшли до от такого пляжу
Зображення

з ОТАКЕННИМ морем
Зображення

Ну нема негарного моря нижче від Вльори, НЕМА!

Фото з HDR
Зображення

Ще заглянули поцікавитись цінами катанутись до Корфу
Попереджу тих хто бажає туди попасти - потрібен Шенген, перевіряють перед покупкою білетів паспорти. Греція все ж.
Зображення
Ціни в одну сторону
Дорослий 23,8 євро, авто 42 євро.
тому двоє на авто туди й назад
84+95 євро... дорогувато

Є в Саранді і пляж без платних місць. Вузенький, але є

Зображення

Зайшли поїсти супчику і заодно знову побачили знайому картину - зранку албанці (без албанок) сидять по кафе, п'ють каву і ракію. І неважливо в будній чи вихідний
Зображення

Трошки погуляли по Саранді по вулицях
Зображення


Зображення

Дійшли до машини і двинули далі ...
Ще одна особливість міст в Албанії. Заправки. Вони знаходяться деколи прямо внизу житлових будинків
Зображення

Їхали на виїзд реально довго, в Києві таких пробок не буває як там.
Але таки виїхали.

Зображення

Далі трохи інформації для тих хто вибирає або буде вибирати як їхати до Ксамілу. Дороги є дві
1. Через гірокастру, як ми їхали
2. через перевал Логара, як ми їхали після Ксамілу).

Хочете побачити багато пляжів, бухт, їхати над морем але ДОВГО - їдьте на Вльоре і вниз.

Хочете швидко до Ксамілу - Гірокастра і два перевали і все. Голубе око дуже близько від Ксамілу і Саранди, тому якщо не поїдете через Гірокастру - з Саранди до Голубого ока без проблем і недовго їхати.

А от дорога якою ми їхали далі - 100% повороти, серпантини і височенний перевал.
І тепер по дорозі.
Перший пляж на якому зупинялись - пляж біля Borsh
Судячи з того що ми бачили - це найдовший пляж який є в Албанії вниз від Дурреса до Ксаміла. Можу звісно помилятись але навряд

Зображення

Пляж знаходиться трохи в стороні від самого містечка, але недалеко. І прилягти тут завжди буде де - він реально довжелезний, дивіться карту.

Скупались, повалялись трохи і рушили далі - до Himare.

Натрапили по дорозі на таку от військову бухту (не на неї саму а на вид на неї зверху
Зображення

В Himare по позначках був кемпінг. Заскочили глянути - -доволі непогано - багато дерев і місця де стати в тіні. 10 євро з електрикою.
Знаходиться через дорогу від пляжу.
Зображення

Пляж не дуже великий, але зате прямо в місті, єдиний мінус - прямо над дорогою
Зображення

Зображення

Для себе взяв на примітку - якщо не знайдемо де стати - вернутись сюди.

Далі порулили в сторону Jale.
Пляж теж широкий, але ціни щось занадто кусались. За будиночки далі від моря - 60 євро за добу, а над морем, якості як старі радянські прості дерев'яні запросили 85 євро за добу...
Зображення
Явно перебор по ціні.
Їдемо далі. Ще далі є Dhermi
Дорога кручена постійно. Але якість самого покриття - ідеально.
Зображення

Зображення


Перший кемпінг якийсь чи то безкоштовний чи навіть не знаю. Ніхто не виходив коли заїхали, страшний туалет і душ (але він є) і написано - соціальний кемпінг. Напевне все ж безкоштовний. Тому ніяких претензій до нього бути не може.
А далі мене добили місцеві "менеджери" кемпінгів.
Після будиночків по 60 і 85 євро пішли ж пошукати лише кемпінги, тим більше було бажання погуляти по Тірані - нам тут треба було десь зупинитись всього на 2 ночі. Знайшли ще два кемпінги.
Але це жах. Ціна то таке - ті ж 10 євро, але місце де пропонували стати неприбране - якісь пакети і папірці. В пам'яті ж всі попередні ідеально чисті кемпінги, де прибирають постійно.. стало якось не по собі і ми поїхали назад в Сторону Хімаре.

От на цьому відрізку взагалі працює реверсний світлофор - або в одну або в іншу сторону червоний
Зображення

Але по дорозі і на карті був помічений ще один пляж. Пляж Ліваді. І не дарма ми вирішили заскочити сюди. Для любителів кемпінгу тут рай. 5 кемпінгів один за другим. Було й парочка готелів, один навіть з басейном. Але при в'їзді нас зловив "менеджер" кемпінгу, показав на Український прапор.
Зображення
І вмовив залишитись тут (теж 10 євро за добу)

Зображення

Причому прямо над пляжем. Ідеально.

В цьому ж кемпінгу вже стояла пара з Тернополя(вони й подарували прапор) і їх друзі з Литви.
З ними увечері ми і випили по 50 грам :)
Знайшли в магазині і грудинку іогірочки .... а у нас в холодильнику Неміров який ледве був початий :)
Зображення

Тут залишились на 2 ночі.

Добавлено спустя 17 секунд:
Пляж біля кемпінгу хороший і теж немаленький.
Вода як завжди. Нема що описувати
Зображення

От так зверху виглядає цей пляж Livadi
Зображення

Дякуючи форуму автоуа була поставлена точка біля бухти до якої можна було дійти пішки. Орієнтовно вона знаходиться між Livadi і Jale. Туди й порулили зранку наступного дня, після того як скупались.
Наші ж знайомі нові відправились човном (один ззаду на кругу) до якогось дикого пляжу.

Зображення

Я не можу не вставити ці фото, зроблені по дорозі до бухти.
Зображення

Зображення

Бухточка - суперова
Зображення

Зображення

Люди в більшості своїй добираються або човнами або катамаранами
Зображення
До обіду покупались, позасмагали і назад.
Трохи мало взяли з собою води, але нам ще в Шкодері сказали - вся прісна вода, навіть в Тірані нормальна. Можна пити.
По дорозі бачили бочки в яких акумулюють воду джерельну -- видно для поливу, і зайва вода просто витікає. У декого ще й шланги є на виході.
Зображення

То по дорозі з такого шлангу інапились і поповнили пляшечки. :)
Ну а далі купались, сходили в магазинчик і ресторанчик на рибку...

І наступного дня після ранкового купання зібрались рулити в сторону Тірани.

Спочатку перевал - я не знаю як його описати.. Але це щось...
От на цьому фото видно змійку на горі - то дорога на підйом
Зображення

Правда не всю висоту видно.. От одне з фото над хмарами
Зображення

І ще одне.

Зображення

Перевал зі сторони Dhermi (для нас на підйом) набагато легший, бо довгі не дуже круті підйоми. А на іншій стороні повороти слабші, і пійдом був би дуже крутим. Тому в сторону зворотню явно їхати тяжче.
Проїхали доволі легко. Хоч і довго. На четверту ніде не переходив. в основному друга і перша. Щоб не палити колодки - вниз в основному на другій їхали. Реально крутий спуск.
Ну і перший пляж. Орікум.
Готель в Тірані вже мали заброньований, тому не поспішаючи зупинялись і купались де собі хотіли.
Зображення

Від Орікум до Вльори дуже багато пляжів, де можна зупинятись, але і людей багато

Зображення

Зображення

Зображення

Далі Vlore - як тільки заїхали - з'явилось відчуття що у Вльоре роблять щось дуже схоже на Батумі. От на фото видно по праву сторону будують будинки - по ліву риють прибирають і окультурюють місце під пляж
Зображення

Так що наступного року або через рік думаю сюди можна буде їхати відпочивати.
у Вльоре пробували знайти рибний магазинчик (думав кинути рибу в холодильник заморожену, щоб у Румунії через 2 дні посмажити на грілі, але так і не знайшли.

Взагалі що мені найбільше не сподобалось - немає великого вибору риби (окрім Тірани). Ловлять ту ж Дорадо - а по ціні як у нас (200 грн за кг). Щось нелогічно.
Після Вльоре ще заїзджали у Дуррес, але навіть фотографувати пляж і море більше не хотілось, настільки негарним і завантаженим виглядає пляж Дурреса після всього що ми бачили раніше. Тому швиденько скупнулись, закинули пару копійок у море і на автобан до Тірани.
Тірана нас зустріла доволі завантаженим трафіком.
Зображення

Зображення

Готель по карті знаходився десь в 800-1000 метрах від самого центру, але трохи стало не по собі коли поїхали вузькими вуличками.. Як в циганський район заїхали.

Але нічого страшного. Поселились, поїхали в торговий центр купити на роботу ы родичам ракії, вина, солодощів. І до готелю.
Машину нам поставили взагалі в сусідньому дворі за закритими воротами, тому наступного дня можна було спокійно йти гуляти по місту.

Ну.. далі буде :)

Добавлено спустя 35 секунд:
Добре що фото є поділені по днях, тому все простіше пригадувати хоча б в хронології
Тірана.
Тут коротко скажу - на Тірану вистачило б і пів дня погуляти. Місто як місто, гарне в центрі. Старе місто по якому можна ходити не один день і милуватись? Такого немає.
От по таких вуличках ми брели з готелю в сторону центру
Зображення


Зате поруч з розваленими будинками - такі от кафе
Зображення

Спочатку пішли через чи то парк чи то не парк - мимо університету. Цікава в них хвоя, маленькі шишки :)
Зображення

В самому центрі йде інтенсивна капітальна реконструкція стадіону
Від очей закрито парканом
Зображення

Але поруч зроблено міні поле футбольне
Зображення

І сцена.
Зверніть увагу - як дешево зробити сцену :)
Беремо стрейч-плівку, пару-трійку балончиків з фарбою і вперед!
Зображення

Там же майданчик для пейнтболу
Зображення

І в парі метрів від цього всього палац Президента :)

Зображення

І через дорогу від нього прокат велосипедів (12 грн за годину)
Зображення

Візуально все це знаходиться у тупику цієї найширшої вулиці Тірани
Зображення


Знову ранкові Албанці - Кава, водичка і "Ракі Рруши" :)


Закинутий в самому центрі недомавзолей
Зображення

Поруч "Дзвін миру"
Зображення

Далі ми пішли трохи в центр мимо будівлі до якої повернулись- на даху однієї з висоток є кафе-оглядова площадка. Особливість - зона столиків крутиться всередині кафе орієнтовно за годину повний оберт.
Тобто якщо пити каву за столиком - то за годин можна побачити всю Тірану з висоти :)
От десь так виглядає тірана в центрі

Зображення

Зображення

а так трохи в сторону
Зображення



Принцип - ось вся коричнева частина крутиться. Центральна частина на місці.
Зображення


Фонтанчик тепер знизу

Зображення

Недалеко від фонтану:

Зображення

Зображення

і....
Зображення

Ні! Це не мечеть.

Зображення

Православний собор Воскресіння Христового.

Зображення

От така релігія Албанії.

Постійно зустрічається питна вода
Зображення

Центр, прапор
Зображення

Добавлено спустя 21 секунду:
Так як насолодитись великим вибором риби не вийшло на морях, спробували знайти ринок Тірани. Ну мусить же хоч там бути вибір риби?

Таки знйшли всього один магазинчик, вибір шикарний.
Зображення

Зображення

але це не просто магазин - все тут можна і приготованим скуштувати.
Тому рибні супчики і невеличкий асорті-салат всього потрохи :)
Зображення

Далі знову албанські вулички


Хтось дуже хотів готель. Але ж памятник рушити не можна.
Зображення

Ще один дивний памятник
Зображення


Біля однієї мечеті от такий годинник з невеликою площадкою.
Зображення

Навпроти якась державна установа, а на даху от таке чудо
Зображення

Пішли гуляти по вуличках, знову заправки

Зображення


В одному з салатів який їли раніше помітив смачну цибулю. Як ялтинську. І гуляючи по вуличках ми її побачили в продажу. Так що додому собі ще привезли біля 3-4 кг ялтинсько-Албанської цибулі :)
Зображення

Находились взагалі багато, але реально не знаю про що ще можна розказати про тірану.
Звичайне місто.

Звичайні двори.
Зображення


Купили пляшечку бренді, персиків, пепсі і побрели відпочивати перед дорогою.
І добре що так зробили. Виспався я шикарно - десь 12 годин проспав.

Зранку десь біля 8 години ранку вирулили з Тірани.

Швиденько доїхали до кордону, по дорозі залив на останні албанські гроші біля 10 літрів дизеля і поїхали на каву в кемпінг Санрайз на озері Охрид.

Перед кордоном з Македонією
Зображення


Кордон пройшли за 10 хвилин
Зображення
Каву нам зробили чудову - ще й гроші не хотів хазяїн брати - вмовили щоб взяв..

Зображення

Попили кави, покормили лебедя
Зображення

От так там люди відпочивають
Зображення

І порулили далі до Болгарії

Перед кордоном з Болгарією (Македонія-Болгарія)
Зображення


Зображення

КОрдон теж за 10-15 хвилин пройшли.

Заїхали в Софії в магазин на пів години
Зображення

І через невеликі гори порулили на Русе. Було дуже велике бажання все ж доїхати до Бухаресту і там зупинитись
Зображення

Зображення

І таки це вдалось - кордон Болгарія-Румунія пройшли теж швидко - біля 15 хвилин.

Дорогу описувати нема чого -сама дорога ідеальна, спати не хотілось. Після перетину кордону зайшли на заправку - там є Wi+Fi, выдписали всым що у нас все добре і у Бухарест.

Найдорожчий кемпінг нам був саме тут (біля 30 євро).
Але вже хотілось випить 100 грам ракії болгарської і лягти спати.

Поставили холодильник з продуктами на балон і все..

Єдине що відклалось в голові - що за 1 день ми проїхали мимо 4 столиць. Тірана, Скоп'є, Софія, Бухарест.
Орієнтовно 1000 км.
Зранку кава і дорога додому - Бухарест-Чернівці-Київ теж біля 1000 км

Зображення

Наступний день без пригод до Чернівців.
І як завжди - більше 2 годин на кордоні, місцеві які пропускають за бабло "своїх". І т.д.
Зображення

Ну і про дорогу далі теж нема що й писати крім того що по нашому маршруту на ніч легковиком я б не їхав
Чернівці-Хотин-Кам'янець-подільський-Хмельницький-Житомир ну і далі київ.
В деяких місцях бугри такі що жах, але багато де дорога вже зроблена.
Зображення
На бусі взагалі проблем не було. В 23:00 орієнтовно ми були вже в Києві


І коротко про саму поїздку підсумки
- Дякуючи цій поїздці тепер будемо планувати і майбутні з можливістю ночувати в кемпінгах. Це реально зручно!
- Дякуючи цій поїздці доукомплектовано наші речі холодильником на газу, вже замовлено маркізу. Знайдено деякі недоліки в автомобілі щоб можна було ще більш комфортно спати.
- Сама ж Албанія - Шикарне море, шикарні краєвиди, Гарні місця - особливо озеро Комані і Голубе око. Бухти - само собою. Але Завищені ціни як мінімум в серпні, відсутність вибору морепродуктів біля пляжів і те про що я не писав ніде і не фотографував - сміття доволі багато є, відчувається що албанці так як і у нас не слідкують і не бережуть місця на природі.
Я у Албанію більше їхати бажання не маю, але один раз поїхати ОБОВ'ЯЗКОВО треба.
- Їхати відпочивати в Дуррес - не вартує. Грязно і купа народу. Якщо їхати відпочивати - все що нижче Вльори. Або й сама Вльора наступного року або через рік.
- На авто по Албанії їздити лише до обіду. Після обіду суцільні пробки.
- Валюта - прийматься як євро так і леки. Моміняти трохи лек треба (на пляжах ксаміла наприклад євро не брали) але у інших місцях без проблем і по нормальному курсу беруть євро.
- кредитні картки майже ніде не приймають на пляжних ресторанчиках і в дрібних магазинах. Ті ж магазини які йдуть як супермаркети - без проблем.
- Паливо дизель і бензин - найкраще залитись по вінця у Македонії. 0,78 євро за літр.
- паливо Газ - як тільки заїхали у Албанію - заливайте газ. Він там найдешевший. Далі від кордону трохи більше ніж в 2 рази дешевший за дизель (десь по 0,6 євро газ) а біля кордону десь по 0,45 за літр.
- якість доріг - всі туристичні дороги ідеальні, лише пробки. Нетуристичні дороги (наприклад комані - де лише до Комані їздять) - жах
- правила дорожнього руху - напевне лише одного дотримуються - правосторонній рух, але це лише для водіїв авто, велосипедисти можуть спокійно їхати в лоб
Всі знаки головна чи другорядна дорога - не мають ніякого значення - на кожному перехресті бажано пригальмувати і бути готовим зупинитись

От такий от був наш відпочинок :)

Ну і всі фотографії можна подивитись на карті з точками
http://roma.in.ua
прокручуйте зліва дати в самий низ і дивіться по порядку, або просто вибирайте точку - у віконці буде лінк на фото.


Аватар користувача
Co-pilot
Модератор
Повідомлень: 4769
З нами з: Суб квітня 14, 2012 22:21
Ім'я: Андрей
Техніка: Honda Legend IV + Dethleffs
Країна, місто: Украина, Кременчуг
Звідки: Полтавщина
Дякував (ла): 74 рази
Подякували: 84 рази
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення Co-pilot »

DRB писав:Дороги і їх якість - супер, але кручені, дуже часто з розворотами майже на 360.
Це як ??? :sh_ok: По колу i назад ???
Бензин - моя кровь.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Повідомлення DRB »

Co-pilot писав:
DRB писав:Дороги і їх якість - супер, але кручені, дуже часто з розворотами майже на 360.
Це як ??? :sh_ok: По колу i назад ???
:-)
Майже так.. МАЙЖЕ :-) або назад і вгору або назад і вниз
Аватар користувача
Chery
Повідомлень: 129
З нами з: Чет червня 23, 2011 11:39
Ім'я: Юрій Ірина
Техніка: Ford Tourneo+Sprite Alpine
Країна, місто: Київ
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення Chery »

Андрей Co-pilot, а чего Вы не спросили: зачем Роман в Молдову через Беларусь ("Могильов") поехал ?! А за отчет большое спасибо.
Аватар користувача
Co-pilot
Модератор
Повідомлень: 4769
З нами з: Суб квітня 14, 2012 22:21
Ім'я: Андрей
Техніка: Honda Legend IV + Dethleffs
Країна, місто: Украина, Кременчуг
Звідки: Полтавщина
Дякував (ла): 74 рази
Подякували: 84 рази
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення Co-pilot »

Может Беларусь тут не при чём, ибо белорусский Могилёв совсем в другой стороне находится, думаю, что просто названия совпали. Думаю, что автор прольёт свет.
Бензин - моя кровь.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Повідомлення DRB »

Co-pilot писав:Может Беларусь тут не при чём, ибо белорусский Могилёв совсем в другой стороне находится, думаю, что просто названия совпали. Думаю, что автор прольёт свет.
Могилів-подільський :)
справа в тому що найкраще їхати на Чернівці, але мене БІСЯТЬ їхні черги
тому краще пройти 1 зайвий кордон аніж стояти в чернівцях

На заїзд в Україну вже на Чернівці норм, а виїзд - ЖАХ

їздив тудою не один раз, не хочу більше
Аватар користувача
PEK@
Повідомлень: 610
З нами з: Пон серпня 20, 2012 09:05
Ім'я: Сергей
Техніка: FIAT DUKATO
Країна, місто: Украина Запорожье
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 86 разів
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення PEK@ »

Класс! Шикарный отчет...хочу поехать в следующем году... :-): :co_ol:
Аватар користувача
Foxik
Повідомлень: 1359
З нами з: Вів липня 31, 2012 09:20
Ім'я: Юрий
Техніка: Кастенваген
Країна, місто: Полтава
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення Foxik »

Отличный отчёт. :co_ol:
Аватар користувача
Hobbyt
Модератор
Повідомлень: 6850
З нами з: Пон січня 11, 2010 13:03
Ім'я: Олег
Техніка: LexusLX570,Avento390,LMC Liberty723
Країна, місто: Украина, Кировоград
Skype: lungul_oleg
Подякували: 7 разів
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення Hobbyt »

Спасибо за онлайн путешествие... :ya_hoo_oo:
+38-О67-52О-О1-О4 ....Зображення.............+38-О63-52О-О1-О4 . Зображення
+38-О66-52О-О1-О4 Зображення...........+38-О94-52О-О1-О4 Зображення
Аватар користувача
etre
Повідомлень: 238
З нами з: Нед березня 03, 2013 17:02
Ім'я: andrejus
Техніка: Wilk Aventura 565; Hobby Excellent
Країна, місто: ЛИТВА
Skype: etre..
Звідки: Lietuva/Литва
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення etre »

Рома, в Химере одна наша морская экспедиция чего только стоила. :hi_hi_hi: Кстати по дороге к "Голубому глазу" на заброшенной бензоколонке надпись не видели?

Добавлено спустя 6 минут 35 секунд:
Почему я не вижу ни одной фотографии?
мир вашему дому и хороших дорог!
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Повідомлення DRB »

etre писав:Рома, в Химере одна наша морская экспедиция чего только стоила. :hi_hi_hi: Кстати по дороге к "Голубому глазу" на заброшенной бензоколонке надпись не видели?
Не бачив, але на Автоуа вже подивився - є фото :)
etre писав: Почему я не вижу ни одной фотографии?
Відкрий сторінку не Internet Explorer-ом а наприклад Google Chrome
Аватар користувача
CAPITAN
Повідомлень: 84
З нами з: Пон лютого 22, 2016 20:45
Ім'я: Александр
Техніка: Газ 2705ГП + Скиф М2
Країна, місто: Украина Харьков-Бахмут
zello: CAPITAN
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення CAPITAN »

Потрясающе , спасибо за отчет :co_ol:
Автомобильные, промышленные, пищевые масла PETRO-CANADA 0509409965
Іван
Повідомлень: 86
З нами з: Чет січня 08, 2015 19:28
Ім'я: Іван
Техніка: Т-5
Країна, місто: Украина
Подякували: 1 раз
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення Іван »

Все написано правдиво і грамотно... Я теж проїзджав Албанію з Чорногорії до Греції.. з Македонії до Чорногрії кілька раз.....Ночував в Тірані в центрі... в Т-5. Мова албанська не до розуміння і не до спілкування.Але це вске дійсно варто побачити на власні очі ніж багато раз читати. Адже караванери не стоять довго на одному місці. рекомендую теж всім це проїхати... хоч дороги там важкі ! Теж поділюсь фотками.

Добавлено спустя 54 минуты 8 секунд:
мої фото з Албанії...
Вкладення
P6012152.JPG
P6012124a.JPG
P6012157.JPG
P6012120.JPG
P6012121.jpg
P6012118.JPG
P6012165.jpg
пейзажі Албанії
пейзажі Албанії
А це славнозвісні доти..зустрічаються на кожному кроці..
А це славнозвісні доти..зустрічаються на кожному кроці..
nifigasebe
Повідомлень: 34
З нами з: П'ят жовтня 07, 2011 13:52
Ім'я: Сергей
Техніка: Subaru Forester+ABI Supreme
Країна, місто: Винница
Дякував (ла): 1 раз
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення nifigasebe »

Чодовий звіт ! Скажить які у Вас були візи ?
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення DRB »

У нас шенген мульти (в мене Польща, у дружини Литва). А в дівчини пасажирки Болгарська мульт.
nifigasebe
Повідомлень: 34
З нами з: П'ят жовтня 07, 2011 13:52
Ім'я: Сергей
Техніка: Subaru Forester+ABI Supreme
Країна, місто: Винница
Дякував (ла): 1 раз
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення nifigasebe »

Я так розумію, що з болгарською "мульті" можна такий маршрут проїхати ? Розробляю маршрут до Чорногорії, в об`їзд Угорщини. Молдова-Румунія-Болгарія-Македонія-Албанія-Чорногорія. Кругом безвіз, румуни пропускають з болгарською...
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення DRB »

Так, можна. Але в нас був маршрут взагалі через Болгарію. Тут і не могло бути проблем аж ніяк
І тим в кого немає бажання втратити зайвих 4-5 годин на кордонах з Сербією - рекомендую її оминати саме таким маршрутом.

А на рахунок Болгарської візи - Румуни давно з нею пропускають. Це вже в нас четверта, або може й п'ята поїздка в сторону Болгарії. Три з них були з мультами Болгарії - тому й не переживайте.
nifigasebe
Повідомлень: 34
З нами з: П'ят жовтня 07, 2011 13:52
Ім'я: Сергей
Техніка: Subaru Forester+ABI Supreme
Країна, місто: Винница
Дякував (ла): 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення nifigasebe »

Якщо не трудно, ще підскажить. Оформлюєте візу самі, чи краще звернутися до посередників ?
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Албанія 2016, перший досвід відпочинку в кемпінгах :)

Повідомлення DRB »

Болгарську краще до посередників бо беруть недорого.
А Шенген робив і собі і дружині сам. Свій останній то просто катанувся 2 рази в Польшу. На другий раз дали 2-річний мульт

Не люблю посередників
nifigasebe
Повідомлень: 34
З нами з: П'ят жовтня 07, 2011 13:52
Ім'я: Сергей
Техніка: Subaru Forester+ABI Supreme
Країна, місто: Винница
Дякував (ла): 1 раз
Контактна інформація:

Повідомлення nifigasebe »

дякую ! в нас вже багато шенгенів, але для такої подорожі дійсно оптимально болгарську візу відкрити ..
Відповісти

Повернутись до “Далеке зарубіжжя”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей