Нагрузка на фаркоп.

Статті, поради, ділимося досвідом...

Модератори: Co-pilot, Valentin, igor1965

Відповісти
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Нагрузка на фаркоп.

Повідомлення Ruslan »

На тему нагрузки на фаркоп вже писано - переписано. Аж незручно знов говорити про це.
Кожен знає, що чим краще загружено передню частину каравану, тим меньше він схильний до розгойдування. Я маю вагу, якою часто лень користуватись, бо вже "всі рухи відточені до автоматизму". Але виявляється є нюанси, про які ми інколи забуваємо, це призводить до неприємних сюрпризів. В крайню поїздку віз в передньому рундуку 2 повних 30 літрових балони з газом. На фар тиснуло 93 кг. Супер, завжди намагаюсь тримати від 80 до 100 кг на фаркопі. Караван поводив себе чудово і прогнозовано. Вертаючись до дому відчув на обгоні що караван якось неадекватно себе поводить, ніби розхитується. Але не звернув особливої уваги, дорога добра, на круїзі 100, їдемо до дому. На зустріч автобус, мене знов хитнуло. І нарешті я зрозумів причину. В 1 балоні лишилось литри 2 газу, в 2 балоні літрів 10. Ще й хватило розуму під задне ліжко покласти
різні покупки, загальною вагою десь на 40 кг. Вкурвило що караван трохи мотуляє. Заїхав на заправку, опустив підкатне колесо, діста вагу. На вазі менше 50 кг!!!
Ніби не перший рік тягаю возика, проїхав десятки тисяч кілометрів з різними караванами, а на такій дрібниці ледве не попікся. Хотів же перед поїздкою зважити, але полінився, бо ніби до дому якихось 100 з копійками.
Згадав як перший раз в житті віз караван до дому. Вночі на трасі влупив 130 і насолоджуюсь життям. Дзвоню до продавця щоб подякувати за перші гарні враження. Коли він почув про 130 то відразу прочитав лекцію про безпеку і правила користування. Більше 10 років минуло, до сьогодні згадую багато з його порад.
От і моя порада. Здається один і той самий караван. Але щось купили, кудись поклали. Щось з чим їхали в дорогу вже витратили. І змінився баланс по осі. А ще гірше то коли фаркоп нагружений нормально, але і на кормі велика вага. Виникає ефект гойдалки. (Велобагажнік на задній стінці з парочкой роверів створює цей ефект найкраще, не говорю про те що задня стінка дякую за це не скаже)
Аксіома, що краще вагу розподіляти на осі хороша. Але в каравані це майже нереально виконати. Зазвичай на осі стоїть з одного боку холодильник, з іншого пічка.
Тому не лінуйтесь, зважуйте перед поїздкою скільки на фаркоп прийде, в крайньому, якщо нема ваги, то хоч рукою пробуйте припідняти за сцепне.


Аватар користувача
Deffi
Site Admin
Повідомлень: 10507
З нами з: Сер червня 03, 2009 11:59
Ім'я: Евгений
Техніка: M. Pajero 3.2 + TABBERT Regent 440
Країна, місто: Украина Днепропетровск
Skype: Deffi123
zello: Deffi76
Дякував (ла): 521 раз
Подякували: 382 рази
Контактна інформація:

Нагрузка на фаркоп.

Повідомлення Deffi »

Очень правильные советы! Взвешивать обязательно. И лучше лёгкий перегруз, чем недогруз! :flag
Ремонт караванов и автодомов любой сложности. Тюнинг, консультации.
Солнечные панели, Аккумуляторы, Контроллеры
066-929-86-86; 067-140-87-50
Ruslan
Повідомлень: 522
З нами з: Вів серпня 25, 2015 00:18
Ім'я: Павло
Техніка: Ауді Q7, KIP 50 DTB, Пежо 307 '1.6
Країна, місто: Львов
Дякував (ла): 224 рази
Подякували: 135 разів
Контактна інформація:

Нагрузка на фаркоп.

Повідомлення Ruslan »

В мене в документах пише 65-75 кг на фаркоп. Але намагаюсь тримати біля 90-100 кг. Значно краще керованість. Ну і стабілізатор сцепного пристрою не дає реагувати на фури. Не можу знайти відео, де в аеродинамічній трубі роблять замір нагрузки на фаркоп. Там видно, що із зростанням швидкості вертикальна нагрузка зменшується. Тобто приблизно виглядає так. Є 90 кг в стані спокою, при швидкості 70 км/год навантаження вже 80 кг. При швидкості 100, навантаження вже 70 кг. З чим це пов'язано можна лише здогадуватись. Можливо аеродинаміка впливає на посадку задньої частини каравана.
Відповісти

Повернутись до “Поради досвідчених”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей