Греція-2017

Все, що стосується виїзду за кордон... Ділимося досвідом, ставимо запитання

Модератори: Valentin, igor1965

Аватар користувача
Жора
Повідомлень: 485
З нами з: Чет листопада 12, 2009 13:38
Ім'я: Евгений
Техніка: Hymer Tramp 574 GT 2005
Подякували: 6 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення Жора »

дополню по дорогам. Кемпер идет по другой категории и дороже машины в два и местами в три раза. За дорогу от Фессалоников до Коринфаса заплатил порядка 90 евро. Авто с караваном в той же ценовой категории. Если идти по западной стороне, то Фессалоники - Коринфас получается дешевле, даже с учетом моста в Патрах (цена на него одинакова с легковушками).

Тоже слежу за Вашой темой, ищу новые места для себя на эту осень. Спасибо.


Аватар користувача
malahov
Повідомлень: 1093
З нами з: Чет червня 30, 2011 09:07
Ім'я: Михаил
Техніка: volvo XC90+Hobbi 540
Країна, місто: Украина.Каховка.
Дякував (ла): 33 рази
Подякували: 19 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення malahov »

Интересно есть возможность найти русскоязычного гида в Каламбако по экскурсии в Метеорах?

Добавлено спустя 16 минут 19 секунд:
malahov писав:Интересно есть возможность найти русскоязычного гида в Каламбако по экскурсии в Метеорах?
Сам себе отвечу: нашел по интернету местного гида, связался,жду ответа.
Жить просто-сложно.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Повідомлення DRB »

malahov писав:Интересно есть возможность найти русскоязычного гида в Каламбако по экскурсии в Метеорах?
Так, знайдете. Навіть україномовних знайдете.
Вартість екскурсії по Метеорах 25 євро з людини. Вони є стандартні - зранку по всіх монастирях які не зачинені, або на захід сонця.
Крім того бачив люди катаються на скутерах на яких є наліпка - прокат авто і мото.

19 серпня 2017

Але йдемо по порядочку..Зранку ми прокинулись і на 9 годину пішли до другого зверху монастиря.
Перший монастир до якого треба підійматись ми минаємо, робимо лише пару фото. До цього монастиря є прохід з іншої сторони від оглядової площадки. Назву не згадаю.
Зображення

Зате звідси видно два верхні монастирі (лівіше трохи видно Гранд Метеора, по центру Варлаама)
Зображення
Загалом можу сказати - верхні два монастиря краще бути там о 9 годині ранку. Вони великі, і десь о 10-11й туди звозять автобуси туристів і починається дурдом як на парковках так і всередині.
Вхід до кожного з них - 3 євро.
В 9:17 десь ми були біля Монастиря Варлаама. Автомобіль поставили (і правильно зробили, як і радили караванери) прямо на сонці на парковочці трохи раніше. Координати орієнтовно 39.725615, 21.632371, але не помилитесь - ця парковка відразу біля розгалуження доріг між Греат Метеора і Варлаама дорогами. Найвищий монастир (Греат Метеора) знаходиться в 500 метрах вище по дорозі - краще йти до нього 500 метрів аніж потім мучитись на спуску розминаючись з автобусами. Всі ці 500 метрів будуть заставлені автомобілями (покажу потім фото).
От так ця парковка виглядає зранку (зі сторони монастиря Варлаама фото, заходимо). Нашого зелененького я поставив на самому виїзді
Зображення
Описувати історичну цінність я не вмію - можу лише показати фото. Монастирі гарні, з них відкриваються дуже симпатичні краєвиди, з кожного свій.
Фотографіями можна засипати, викладу парочку лише. От той монастир який ми минули (знизу стояли), тепер вже дивлюсь на нього з Варлаама
Зображення

От вид на місто Калабака, в якому жили
Зображення

От фото всередині. На відміну від інших монастирів тут не було таблички "фото заборонено"
Зображення

Цим механізмом підіймають речі
Зображення

В кожному монастирі свій невеликий музей
Зображення

Зображення

А дали ми трохи психанули і недарма...
На Maps.me було вказано що між двома монастирями є дорога по низу а не так як їдуть автобуси. І так воно і є. І ще є печера.
Вирішили піти вниз. Зробили гарні фото, і таки знайшли печеру

Добавлено спустя 16 минут 50 секунд:
Re: Греція-2017
координати печери 39.72454, 21.629949
Щоб попасти на стежку - після дерев"яного моста невеличкого всі підіймаються до монастиря Варлаама вліво, а це вниз вправо. Після того через площадку і не вгору а вліво вниз через дорожку з каліткою.

але скажу відразу - дорога не легка. Крутий спуск вниз, лавочка для перепочинку і тут якраз дорога ділиться.
По дорозі можна зробити таке фото
Зображення


Сама стежка виглядає ось так
Зображення

От калітка
Зображення

В результаті можна добрести до от такої печери
Зображення

Але дорога веде і далі вниз - нам туди не треба, ми звідти приїхали. Зустріли дівчину яка просто собі гуляла і пішки йшла від міста до монастирів - перепитала в нас чи попаде до монастиря :) Порадив їй зайти в печеру ще глянути, бо вона її не помітила пропустила, і потім разом ми піднялись вже аж до монастиря найвищого. Сама дівчина з Парижа. Порада - якщо ризикнете пройтись - беріть з собою воду і зручне взуття :)
На самому верху є відразу і кран з водою.
Хоч і замучились, але дорога цього вартувала.
Зображення

Десь от там знизу ми були :)
Зображення
Поки піднялись - от фото вже з монастиря - машин стало набагато більше, з"явились автобуси
Зображення

Всередині в монастирі знову музеї
Зображення

От наприклад є музей пов"язаний з війною - я не люблю музеї, але от привернуло увагу - німець падає після невдалої спроби повісити прапор
Зображення
і, звісно ж гарні краєвиди
Зображення

Подивіться яка кількість туристів - це вже ми вийшли з монастиря
Зображення

А от те що я казав - дорога до стоянки, сюдою підіймаються автобуси
Зображення

А от видно мостик після якого всі йдуть вліво, а щоб помучити ноги - треба йти вправо вниз :)
Зображення

І ще просто гарне фото (Монастир Гранд метеора
Зображення

І ще одне - дівчатам обов"язково в спідницях бути, якщо нема - на вході видають хустинки, а нам, чоловікам, потрібно бути не в шортах а в штанах лигше в одному монастрі. В інших такої вимоги не бачив.

Он видно вдалечині площадку-стоянку де стоїть наш зелененький
Зображення
Далі буде..
Востаннє редагувалось Нед серпня 27, 2017 15:41 користувачем DRB, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
malahov
Повідомлень: 1093
З нами з: Чет червня 30, 2011 09:07
Ім'я: Михаил
Техніка: volvo XC90+Hobbi 540
Країна, місто: Украина.Каховка.
Дякував (ла): 33 рази
Подякували: 19 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення malahov »

Как для меня,ну уж очень полезная информация. Спасибо! При встрече оттанцую.
Жить просто-сложно.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

Ок :)
А поки продовжу..
Дорогу вже ввечері ми оцінили, тому далі поїхали на оглядовий майданчик.
Леся пішла в монастир Rousanou а я кинув авто і пішов спочатку трохи назад зробити ось таке фото
Зображення
координати оглядового майданчика 39.721317, 21.634327
Біля нього є прохід до монастиря (Rousanou, фото не маю поки - вони на фотоапараті, я не ходив на телефон не фотографував), але верніться трохи назад - пообачите теж гарні види.
А оглядова площадка - ну просто обов"язково на ній зупинятись!
От тільки гляньте
Зображення

Зображення

Зображення

От це з найвищої вершини майденчику
Зображення
Цей монастир (Rousanou) Леся як вернулась сказала що дуже маленький і людей там вже купа була.

А потім ми поїхали в четвертий монастир - він теж невеличкий.
Зображення
Але це в ньому якраз заборонено бути в шортах. На вході касир перевіряє.
Машину ми поставили трохи вище (там теж невелика площадка є).
От така територія
Зображення

Зображення


Зображення

От так ми побували в чотирьох монастирях і далі дорога в сторону іонічного моря.
Після спуску я заїхав на заправку затарив повний бак, і заскочили в Лідл поруч ( координати 39.700337, 21.636378 )
В лідлі попали на акцію - вода в півлітрових пляшках була вигідіша ніж в півтора, взяли дві упаковки з собою - 24 пляшки, трохи персиків, морозива і сосисок з булочками в дорогу.

І далі я спланував маршрут так щоб проїхати підводним тунелем.
Дорога не тяжка, до виїзду на автобан трохи серпантинів, а автобан взагалі кайф. Крім того ще не працює два пункти оплати. Тому до Превези ми заплатили всього один раз (здається 2.40) за автобан.
Звернули з автобану трохи раніше - заскочили в Ікею і HM (39.5511111,20.8716667)
Далі рекомендую не дивитись на навігатор а слідкувати за знаками - на навігаторі в мене був автобан не закінчений але він вже відкритий - за цими магазинами майже відразу вправо і на автобан.
Загалом автобан класний - дуже часто по ньому їхати приходилось в тунелях, були тунелі по 3 і 4 км. Економити не думаю що вартує.
Автобаном ми не їхали до Патрас, а звернули на Превезу щоб заглянути на море - Привіт іонічному морю, рік не бачились :)
(39.0544444,20.6994444)

Зображення

Заодно заглянули на місце яке для караванів рекомендували на польському форумі
Зображення
Місце непогане, але тіні нема. Паркінг величезний, трава.
І далі порулили в тунель на Превезу. Фото тунеля не буде, бо заїзд (38.949966, 20.751270) в місті де води ще не видно і виїзд де води вже не видно :)
І далі ми вирішили потратити пів години глянути що таке Лефкада. Це трохи не по дорозі - але ж це острів :) чому б не заїхати раз є дорога?
Заїзд іде по такій вузеькій дорозі, з материком поєднао цікавим судном яке виступає мостом. Коли приходить час судно розвертається, випускає-запускає яхти і назад. На гугл картах він так і називається - міст що плаває (38.844443, 20.718091)
Фото десь може пізніше будуть бо лише на фотоапараті.
Фото дороги і яхт біля берегу Лефкади

Зображення

Ну і тут ми розвернулись і назад
Зображення

Зображення

Далі добрались до автобану, на Партас і тут були трохи здивовані ціною за міст в Партас - 13.50 євро
Вся окружа - автобан, і в кінці автобан закінчується, розмітка слабенька - незручно їхади вночі, але залишилось мало км і біля 22:00 ми вже були в готелі. Вже не в кемпінгу, на 4 ночі ми тут будемо - містечко Arkoudi.
Чому саме це місце? бо маю бажання заїхати на острів Кефалонія, а пароми ходять з Кілліні - і найближчий недорогий готель до Кілліні це був готель в Аркоуді.
Недорогий - це порівняно з іншими :) 4 ночі 260 євро, ну і плюс акція від букінгу з повернення 10% то буде знижка до 230 євро за 4 ночі зі сніданками.

Містечко Аркоуді - курортне, купа народу, припаркуватись неможливо. Але про містечко і пляжу - то вже пізніше...
Готель в якому поселились - Soulis Hotel, недалеко від місцевого пляжу і центру.
Ну і на закінчення дня сходили на пляж, знайшли цікаве місце яке підсвічується (37.847046, 21.106142)
Зображення
І зайшли в таверну на пивко з вином :)

Зображення
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

Поки жара - сховався в номер, маю годинку другу щоб накатати пару слів.
Так і хочеться перескочити вперед і почати викладати фото з вчорашньої Кефалонії :) але по порядку йдемо далі.

20 серпня 2017

Аркоуді. Це невеличке містечко. Вода хоч і трохи іншого кольору ніж ми бачили минулого року в Албанії але теж класна
Зображення

Вода місцями неприступна для купання і має класний колір
Зображення

Але там де пляж - там колір звичайної прозорої, абсолютно прозорої, води.
На пляжі з купою народу не дуже любимо сидіти тому пішли трохи на північ по карті. Подивитись ще один довжелезний пляж. Дорога якою йшли має навіть вказівники (десь 1-1,5 км треба пройти)
Зображення

Але пройтись вартує, бо краєвиди шикарні відкриваються
Зображення
Он на фоні видно то острів Закінтос (він часто останніми днями був в новинах, бо там горіли ліси). І позавчора ввечері бачили схоже теж ліс горів - масштаб пожежі був серйозний
Зображення

Зображення

Пляж до якого дійшли (чомусь не зробив фото на телефон) це пляж перед величезним готелем. На пляж вхід не заборонено (я так розумію як у всіх нормальних країнах пляжі не можуть бути приватними). Але коли я попрямував викинути сміття до смітника - охоронець який сидів в тіні почав щось махати руками (напевне вирішив що ми пробуємо на готельну територію пройти).
Готель - 5 зірок - Grecotel Olympia Oasis. На пляжі навіть під вілли були окремо пронумеровані міні-палатки, в кожній з них стояла вода і міні бар.
Хороший напевне готель.

Але ми пішли до кінця пляжу, там знайшли невеличку кафешку.
Додам відразу - на відміну від Болгарії, Албанії у Греції не беруть гроші за лежаки і зонти на пляжі. Вони безкоштовні абсолютно скрізь де б ми не були перед кафе за умови замовлення в кафе на пляжі. Ну і скористатись душем туалетом також.
Тобто можна купити навіть (як і роблять більшість) холодну каву і все.
В цьому місці (37.8641667,21.1088889) кафе знаходиться далі від пляжу трохи, але шезлонги є і біля кафе і на березі.
Зображення

От такий от пляжний бар

Зображення

Добавлено спустя 13 минут 11 секунд:
Назад ми вже пройшли по дорозі, але ще заскочили набрали в пляшки води в джерелі поблизу.
Місце біля джерела, судячи з усього таки окуповується деколи автомобілями, можливо кемперами - з дороги не видно, прісна вода під боком і море теж поруч
От така дорожка до джерела
Зображення

Але розраховувати набрати купу води не вийде - дуже помаленьку вода тече.
координати джерела 37.861725, 21.111138
Ну і після повернення зайшли пообідати. Цікаво що тут грецький салат в кафе дають взагалі без оливок зате з величезним шматком сиру :)
Зображення
Це кафешка прямо в центрі - на перехресті де сидить купа народу. Не можу сказати назви, але координати от (37.846774, 21.109708)
Ну і потім - пляж пляж і до вечора.
Ввечері зняли ще захід сонця
Зображення

Зображення
І знову зайшли в Faros Taverna 1987. Взагалі зі всіх кафе в Аркоуді тут сподобалось найбільше. Особливо коли замовили кальмара на грілі :)
Винесли от таке от чудо (чи то 7.50 чи 8.50 ціна) ще й з восьминогом
Зображення
Ну і спати - бо зранку дуже велике бажанні після сніданку в порт і до Кефалонії.

21 серпня 2017
Ранок понеділку..
В принципі те що планувалось основне вдалось, але не все...
Зранку сніданок і в 9.30 ми вже на березі.
Зразу попереджаю - те що твориться в порту Кілліні (37.937521, 21.147846) це реально хаос. Стоять автомобілі в загальній черзі, в той же час відходить три різних пароми - ні вказівників, нічого.
Мало того, я тормознув прийшлось йти назад і купувати квитки в касах.
Бо спочатку став в чергу - добре що перепитав.
Так от. В порту Кілліні пароми ходять від двох контор - Levante ferries і Kefalonialines
От вони на фото
Зображення

Кажуть що деколи через інтернет можна зекономити 50 і 30%, купуючи заздалегідь квитки, але в касі точно можна зекономити біля 20% якщо купувати квиток туди і відразу назад
Каси різні - кожен оператор має свої
Я брав відразу на 9.30 туди і на 18:45 назад
Хотів біля 20:00 але вже не було квитків, лише на 22 з копійками.
По вартості.
На людину квиток 9.80, зворотній (знижка) 7.80
На авто 38.70, зворотній 31.00
Тобто вийшло разом 2+2+7.70 11.70 знижки на зворотній квиток.
Але паром шикарний.
Для авто 2 рівні, на перший рівень ще запускають фури.
далі ще два рівні для пасажирів. Є ліфт і всередині купа місця де і по різному сидіти-лежати можна і кафе, туалети і виходи назовні.. В дорозі орієнтовно 1.20 а насправді десь 1.35
Наш паром мав вийти з порту в 9.30 а вийшов в 10
і десь в 10:35 ми були вже на острові.
Але ще фото з парому
Зображення

Зображення
Зображення

Кому там на аватарку?
Зображення

Зображення

Зображення

Переживати що пропустимо висадку нема сенсу, перед прибуттям в гучномовець попереджають. Часу якраз вистачає спуститись до авто і бути готовим до виїзду.

От фото перед прибуттям в порт на Кефалонії (Poros) - (38.148109, 20.783730)
Зображення

І далі поїхали ми в Самі. В самі є три речі які було цікаво глянути.
Перша - це кемпінг в якому я хотів поселитись замість готелю. Хотів подивитись. Справа в тому що це величезний кемпінг який пропонує ще й винайняти стаціонарні класні намети (подивіться в них на сайті http://www.camping-karavomilos.gr/ )
Координати 38.251105, 20.637975

Я ж писав їм, думав в їх наметах зупинитись щоб не розкладати свою маркізу і речі з авто, а треба було плюнути і навіть в своїй маленькій палатці тут ночувати.
От такі двомісні намети ( з стаціонарним ліжком всередині)
Зображення
І такі п"ятимісні намети
Зображення
Кемпінг має свій басейн, ресторан, магазин, купу тіні.
Зображення
Кухня і купа холодильників для використання
Зображення

Кемпінг відразу на виході на пляж.
Зображення
Територія величезна!

Всі місця нумеровані
Зображення
і відповідно з електрикою.
Зображення

Зображення

І що найголовніше - Кефалонія - невеликий острів, але за 1 день об"їхати неможливо, бо гарних пляжів аж занадто багато є :)
Тому ідеальний варіант - зупинятись в цьому кемпінгу і коли стає скучно - їхати кудись в нове місце або місця.
Єдине врахуйте що дизель тут вже по 1.30

Друге місце яке відвідали - поруч з кемпінгом це печера Мелісані. Вона відкрилась після одного з землетрусів. Хоч ми простояли хвтилин 40 в черзі а побули всього хвилин 10 на лодці - місце вартує щоб відвідати
https://en.wikipedia.org/wiki/Melissani_Cave

Ціна 7 євро дорослим, дітям до 5 років безкоштовно, дітям 5-10 років 4 євро
Я не зможу описати цю печеру. Вихід через тунель до озера (отвір у стелі печери, через який проходить світло). Сідаєте в лодку і хвилин 10 катають в темний кут підсвічений електрикою.
Просто кину пару фото
Зображення

Зображення
Зображення

Зображення

Зображення

Описати не можу.. просто це ще одне унікальне природнє місце (як в Албанії Голубе око)

І третє місце - пляж Antisamos
На щастя нам з ним не пощастило - коли їхали почався дощ.
От гарні фото можна глянути на тріпАдвізор https://goo.gl/nLtNpb
Дорога до Антісамос трохи неприємна - дуже багато місць де дві машини не можуть розминутись, комусь приходиться здавати назад, але не страшно - покриття хороше - асфальт.
Ми коли піднялись (там пару кілометрів всьоо) вийшли зробити фото
Зображення

І вперше за весь час йшов дощ, тому прямо на цьому оглядовому майданчику розвернулись і поїхали на інший пляж, який рахується найкращим в Греції (так пишуть багато сайтів) і я цьому вірю. Тому й пишу що Антісамос добре що пішов дощ, інакше було б мало часу на пляж Myrtos - всього в 19 км орієнтовно від Антисамос
https://en.wikipedia.org/wiki/Myrtos_Beach

Вже по дорозі до Міртос було видно за що всі хто тут був рекомендують їхати на Кефалонію - вода тут реально унікальна!

Фото не передадуть кольору тієї води, от рямо над дорогою купа маленьких пляжів з ідеальною легко голубою водою.

Зображення


Зображення

Але наша ціль не тут...
А ось вона.
Перша зупинка на спуску і от таке фото.. схоже ми недарма сюди їдемо.
Зображення

І ще кілометр і ось він - пляж Міртос!
Шикарна вода, шикарний пляж з білим камінням але й людей тут тьма.. машини народ залишав в 1-2 км вгору
Але нам як завжди пощастило - знайшли місце в самому низу..
Тримайте фото
Зображення

Зображення

Чисто біле каміння
Зображення

І ідеально молочно-голуба вода біля берегу
Зображення

Аби побачити лише цей пляж - вартувало сюди їхати. Координати хай будуть (38.3433333,20.5358333)
Але їхати сюди треба реально з самого ранку щоб зручно поставити машину.

Поки валялись на пляжі подивився гугло карти, і те що хотів побачити далі прийшлось відмінити.
По-перше проїхати по повному кругу не дуже може вистачити часу (дорога в горах довша по часу)
А По-друге, чомусь в двох місцях гугл малював перекриття дороги.

Тому далі ми поїхали просто зворотньою дорогою з заїздом до містечка Skala (трохи більше 10 км від порту).
Після Міртоса всі пляжі трохи не такі :)

Навіть в Скала з ідеально чистою водою
Зображення

і піщаним пляжем
Зображення

Тому купатись передумали, вирішили нарешті поїсти. По дорозі бачили рибний ресторан і поїхали туди.
Реально дуже смачний рибний суп (вперше за подорож поїли рідкого) і смачно приготований морський окунь

Розмій порцій теж серйозний

Зображення

Ціну, нажаль точну не згадаю але здається 31 євро заплатили за такі дві тарілки супу, окуня і пів літри вина (я не пив, все прийшлось випити Лесі :) )
Ресторанчик Nautilus (38.089650, 20.803061)


Ну а далі в порт. І от знову запізнення Levante - якщо зранку на 30 хвилин то тут прочекали майже годину :(

Зображення

Захід сонця на фоні Кефалонії з борту парома
Зображення

І ще один день скінчився.
Востаннє редагувалось Нед серпня 27, 2017 15:42 користувачем DRB, всього редагувалось 1 раз.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

22 серпня 2017

Сьогоднішній день - нічого особливого. Тільки пляж, а я в обід ховався в номер.
Завтра виїзджаємо, поки не скажу який маршрут :)
Ввечері зайшли до однієї кафешки, але на порожніх столах над морем "зарезервовано" - хай застреляться, зробили пару фото
Зображення
Зображення
і знову пішли в таверну після якої розчарувань (ну крім цін :) ) не було ні разу
Faros Teaverna 1987
Сіли без проблем так щоб помилуватись заходом сонця знову
Зображення
Цього вечора небо і повітря було чистішим ніж попередні - і якщо глянути на фотографі то крім фону острова Закінтос зліва, видно силует гори по правій стороні - а це вже гора острова Кефалонія. Подивився по карті - від нашої точки до Кефалонії 38 км по прямій, а до найближчої точки Закінтоса 18 км.
Зараз заливаю на YouTube ще двохвилинне відео - просто видно як сонце втікає за горизонт і там буде більш чітко видно в деякі моменти ці два острови.

Посиділи, замовили трішки морепродуктів і потулили в номер. Леся пішла ще глянути сувенірів, а я відкрию пляшечку Retsina (купив за рекомендацією на Autoua.net) поки йде заливка відео.. Так що ще одне відео сьогодні буде тут

Добавлено спустя 10 минут 24 секунды:
І ще пару слів про поселення де ми зупинились - про Аркоуді.
Якщо ціль повалятись на пляжі і скупатись - то нормально. Але якщо ціль побачити гарне іонічне море, природу, поменше людей - треба шукати інші місця. Ввечері тут шумно, нам пощастило - реально тихий затишний готель, але я візуально дивився - ну реально в інших місцях доволі шумно.
Плюс пляж - небагато гарної природи, те що було на фото вище - ми йшли по дорозі між пляжами.
І повторюсь - якби я міг повернутись в минуле - я б поїхав на ці 4 ночі на Кефалонію.

Добавлено спустя 3 минуты 32 секунды:
Ну от і відео.. Звук можна вимкнути - то греки щось говорять то я чимось стукаю :) Справа деколи я показував на відео на фоні силует високої гори на Кефалонії :)
phpBB [video]


Добавлено спустя 9 минут 47 секунд:
А.. точно.. вино - спробував.. Цыкава штука. Я не є дегустатором вин, я ділю на ті що мені подобаються і на ті що ні.
Так от на автоуа порекомендували почитати ось це
http://tasting-of-life.livejournal.com/44096.html

Нема тут вибору вин, тому я взяв ось таку пляшечку
Зображення

Теж Ретсіна але іншого виробника.

Цікавий смак. І цікавий запах. Ще будемо в великому якомусь супермаркеті по дорозі - тоді зможу сказати яке смачніше - те що ми взяли чи те що рекомендують в статті і на автоуа.
Я навіть не знаю на що смак схожий але реально цікава штука. Хто буде в Києві - заходьте дам спробувати :) Якщо встигнете і якщо знайдемо все ж в магазинах завтра-післязавтра.

От тепер на сьогодні все
Востаннє редагувалось Нед серпня 27, 2017 15:43 користувачем DRB, всього редагувалось 1 раз.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

23 серпня 2017

Не писав про плани бо думав що передумаю. Але не передумав - замість просто дороги додому вирішили відвідати ще дві точки
1. Афіни
2. Озеро Охрід, Македонія

В Афінах ну дуже хотілось побачити акрополь, зважив всі за і проти - вирішили їхати. До афін від Аркоуді менше 300 км, навіть якщо рахвати фінансово - міст 13,3 євро вже пів дороги перекриває :)
Плюс по дорозі знову ж таки дякуючи польському караван-клубу ще буде одна цікава точка.
Тому зранку сніданок, скупнулись на прощання з морем

Зображення
і вперед - в Афіни.

По дорозі затарив до повного майже баку паливом, ціна 1,19 була. Мало якраз вистачити до Македонії
Ще одною причиною чому хотілось поїхати в сторону Афін - це Коринфський канал ( https://goo.gl/k7ht4C ). Рукотворний канал яки поєднує Іонічне і Егейське моря.
Вартує подивитись.
В навігатор я забив координати стоянки супермаркету недалеко від каналу ( 37.925235, 22.995151 )
і от таке побачили ми в сторону Егейського моря
Зображення
І кораблики зі сторони Іонічного моря
Зображення

Великого корабля не дочекались, але дивився фото в інтернеті - повинно бути вживу круто.
Далі Афіни. Від Патрас до Афін йде постійний автобан, тому час можна розраховувати спокійно зі швидкості 100-120 км/год (ну може хто швидше).
В Афінах доволі великий вибір на букінгу недорогих апартаментів, ми знайшли за 25 євро в 2 км від центу тільки через те що один день - додатково оплата за прибирання 15 євро.
Апартаменти маленькі, реально маленкі побудовані на даху з власним виходом на дах!
От на фото далеко видно з даху акрополь.
Зображення
Може просто виуплено було технічне приміщщення і побудовано. Зате є все - і кухонька і кондиціонер і якщо надовше - то і пральна машина і все що треба для проживання.
Може комусь згодиться - ось це місце
https://goo.gl/DpQRn1

Поселились, переоділись, душ і почимчикували в місто. Ще в мене на точці був відмічений рибний базар і магазини. Координати може комусь будуть треба 37.980368, 23.727380

То ми пішли спочатку в ту сторону (так вийшло що мої штани були спалені праскою і треба було купити штани, а там поруч купа магазинів). Скажу на майбутнє - хто хоче на ринок чи шопінг - йти в той район можна але зранку.
Перше - ми попели після 16 - всі магазини були зачинені, ринок згортався. Але це великий м"ясний і рибний ринок - запах стояв ппць.
Тому зранечку треба йти або їхати.

По дорозі до того ринку натрапили на... я б сказав виставу, але насправді це офіційний почесний караул (перехід з місця на місце). Таке відбувається щогодини. Виглядає кумедно. Це відео біля палацу Президента (37.972022, 23.740129) але те ж саме відбувається (тільки більше глядачів) біля Парламенту (37.975305, 23.736190)

phpBB [video]


Далі через дорогу - парк. Парк класний тим що там реально чисто, багато міні водопадів, невеликикй (безкоштовний) зоопарк - просто можна прийти посидіти відпочити
Зображення

Є навіть міні озеро з купою черепах
Зображення

Але не за цим ми приїхали :)

Як вже я писав вище - пробіглись біля ринку і пішли в сторону акрополя.
Йшли різними вуличками.. О.. знайшов меню сфотографоване - можете подивитись на ціни в кафешках (скрізь вони плюс - мінус однакові)
Зображення

Єдина різниця в кафе - відношення до туристів. Коли робите замовлення, особливо якщо риба, що Ви не хочете хліба - інакше хліб принесуть. Ми рибу з хлібом не їмо, але за хліб платили не один раз вже.
І ще вода - теж відразу туристам приносять воду в пляшці. Воно непогано але 2 євро (врааховуючи що в сумці завди є вода). А не туристам пиносять просто воду в графинах безкоштовно.
От нам один раз вдалось сказати - нам не треба води і ... нам принесли в графині :)
тобто на рівному місці хліб плюс вода на 2 людини 3-4 євро виходить
:)
Це так.. поки пам"ятаю, бо дивлюсь фото цього меню і пригадалось.
Марштрут точний не скажу як ми ходили, просто пару фото по дорозі
Зображення

Зображення
Зображення

І добрели до кас.
Відразу попередження - поруч з касами продають холодні (льодяні заморожені майже) соки. Так от - не беріть їх ПЕРЕД входом - бо заходити з ними не можна. я стояв і ще хвилин 10 допивав :) Вода і що в сумках - не проблема а цей сік в стаканчиках - нізя. Мало того, коли зайти всередину - то там є і туалет і на вулиці питна вода.
Зображення
Ціна на вхід - не дешево - 20 євро з дорослого, от так. Взяли квитки, допив сік :)
Ми попали перед закриттям за 2 години - 2 години цілком достатньо - врате що працює до 20:00 лише. Чітко в 20:00 всіх виганяють і заходять солдати для охорони.
Але що там слова.. Пару фото
Зображення

Зображення

Йде реконструкція
Зображення

Але з іншої сторони можна зробити класне фото,
Зображення

особливо якщо перез заходом сонця

Зображення

Зображення

Зображення

Фотографій є багато. Скажу одне - зайти так щоб попасти на закриття вартує, бо це напевне єдина хвилина - дві коли можна сфтографувати і побачити вхід без людей :)
Зображення

Десь майже в 20:00 всіх починають виганяти, звісно це нереально, то напевне для страху заходить ще й кілька військових зі зброєю щоб люди йшли пошвидше

Зображення

Ну і друге - захід сонця в 20:07. Якщо спуститись нижче сходинок трохи то можна насправді зустріти захід сонця в акрополі!
Зображення

Ну і ще багато є місць зверху звідки можна зробити фотографію міста
Зображення

Ну і крім вечері в ресторанчику ми ще вирішили катнутись трамваєм до моря. Трамваєм, бо насправду дуже далеко пішки.
І тому взнали заодно як оплаучється транспорт .
Або біля зупинок або всередині в метро можна купити квитки (перед входом в метро то можна у касира, інакше в автоматах). Ми купили у касира.
Варіанти опишу лише два бо інші не пам"ятаю.
1.40 євро коштує квиток на 90 хвилин. Все-одно на якому транспорті - метро тролейбус трамвай автобус.
Нам цього вистачило.
Зображення
другий варіант - 24 години 4 євро - це вигідно якщо приїхати не як ми - лише акрополь і зранку в дорогу.

З маршрутами допоможе гугл.мапс - нам чітко вказав - 17 зупинок трамваєм № 5
Але і тут не обійшлось без приколів. Я звик в Кракові що такий квиток зайшов в трамвай - і закомпостував. Все.. час пішов. А в Афінах компостувати треба ДО входу в трамвай на зупинці.
Всередині лише якісь електронні квитки безконтактно компостуються.
Так от - час на приход трамваю вказано на табло чітко (назва англійською/грецькою відповідає назві в гугл мапс, якщо будувати маршрут)
Зображення



тому до приходу трамвая треба сюди вставити квиточок і коли пішов писк (після друку) - все, готово. Час пішов (він надрукований на квитку)
Зображення

Є ще один вартіант як подорожувати - екскурсійні автобуси - вони червоного кольору з зупинками по місту. Сідавти можна на будь-якій зупинці і виходити теж. Це не рейсові - вони йдуть екскурсійними маршрутами. Вартість квитка на 2 дні 16 євро.
Ми такими користались в Стамбулі і Талліні - то там ще й всередині з навушниками гшоворять до якої зупинки під"їзджаємо і що на ній цуікавого (тут думаю так само, ми не користувались просто)
Так от.. катанулись ми трамваєм на море (вибачайте єдина фото моря в Афіінах на телефоні).
Зображення

Я був здивований, але море реально чисте. І вночі купа рибаків ловлять рибу (ми були десь біля 23:00)
Та й усе.. от така маленька подорож Афінами.
Ну крім того що ввечері (вночі) вийшли на дах і попили вина поглядаючи на акрополь :)
Востаннє редагувалось Пон серпня 28, 2017 16:00 користувачем DRB, всього редагувалось 2 разів.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

24 серпня 2017

Зранку знову кава на даху,
Зображення

спакували речі і поїхали в сторону Македонії.
Чому Македонія?
Минулого року по дорозі з Албанії ми натрапили на класний кемпінг на березі озера Охрід.
І дуже приємний власник у кемпінгу. А цього року вони вже добудували мініготель і здають номери в ньому.
Ну і крім цього дуже хотілось купити (не смійтесь) фанти кактус :) та і паливом якщо затаритись при виїзді з Македонії (ціна 0.77 євроцентів за літр) вистачає до Чернівців 100%
Дорога в основному Автобан. Але були і зупинки з гарними пейзажами
Зображення

Щоб не робити крюк в зайвих 80-90 км ми від Ларриса поїхали напряму до Козані. По часу гугл намалював те саме - тобто замість 220 км ми проїхали десь 130 з меншою середньою.
По дорозі натрапили на таке штучне озерце (40.232870, 21.973785)

Зображення

Ну і.. Македонія. Кордон знову не більше 10 хвилин (за що ще люблю цю дорогу)
Зображення
І добрались до кемпінгу/готелю
Зображення

Вода ідеально чиста і тепла.
Зображення
Але вночі доволі прохолодно (біля 13 градусів)
Хоча вдень 27
Вартість кемпінгу в цьому році не змінилась - 10 євро за авто і додатково кава в подарунок кожному зранку.
У вартість входить і підключення до 220 вольт.
Готель - 25 євро але нам зробили 20

Вид з вікна готелю (через дорогу від кемпінгу). На фото видно кемпінг і ше лівіше - теж його територія
Зображення

Зображення

Додаткого безкоштовна оренда велосипедів
Зображення

Поки готували шашличок і купався - познайомився з gfhj. поляків Заздрю їм...
В них подорож запланована більш ніж на рік. Їдуть в Індію, Камбоджу.
Реально маніаки.
От їхнє авто
Зображення

І от дівчина пише блог. В них там ламався комп"ютер тому буде трохи писати з запізненням але лінк даю. Бо буду слідкувати сам
http://dadaje.pl/
Сказала що планували після Албанії просто переночувати в кемпінгу, але залишились тут на декілька ночей бо сподобалось.



За словами Рафаля "їм надоїла Польща, бо стала іншою, перетворилась у перегони за грошима" і вони 3 роки планували поїздку. Нарешті її почали.

Тому буду слідкувати і далі заздрити.

25 серпня 2017

Повернемось до нас. Ще раз фото кемпінгу з пірсу

Зображення

І на правах реклами
http://www.campingsunrise.eu/
в букінгу має оцінку 9.9

Зранку попили кави на березі Охріда
Зображення

Зображення

І порулили в сторону Румунії.

Поїздка пішла на стадію завершення

По дорозі заїхали в Скоп"є за фантою (фото пам"ятница ззаду :) )
Зображення


Перед кордоном залив повний бак і вперед. До Румунії.
в Болгарії заскочили на Шкембре Чорба в одному з ресторанчиків над дорогою (хто був той знає, але хто не знає - погугліть, а то не хочу апетит портити - бо багато кому цей суп здається бридким)
Зображення

Кордон - десь 15 хвилин. Оплата мосту 2 євро або болгарськими грошима або карткою.

І після Бухаресту вже дуже хотілось спати - знайшли готель вж в Бузау. (45.174991, 26.825060)
Вартість 30 євро за ніч.

Зате менше ніж 400 км до кордону.
Душ і без задніх ніг спати.
26 серпня 2017
Підйом і просто дорога.
Дорога, дорога.
Єлине що хотілось би додати.
на КП Порубне під Чернівцями у ВОГ дищель коштує на 2 грн дешевше ніж по Україні - хто планує поїздку на дизельному авто майте на увазі ;)
Це схоже єдині дві такі заправки
Зображення

Ну і про кордон - гади наші прикордонники. Приїхали ми з Румунії 17 по черзі. пройшли Румунське КП за 10 хвилин і годин стояли на нейтралці.
Оформили ж нас десь за 5 хвилин. Чому так стояли не розумію. Бо оформлюють відразу по 10 авто в ряду.
Але все це дрібниці.
Далі заправка (про ціну вище) і до Києва на Хмельницький-Бердичів.
Дорога нормальна починається лише за Бердичевом, але 100 я міг тримати спокійно бо бус, але легковою тяжкувато буде. Великі "хвилі" асфальту.
і в 23:10 десь ми були вже вчора (26 серпня) під під"їздом.

А от фото всього що ми привезли з дороги. Контрабандисти, бо алкоголю якось вийшло багато (нас ніхто не питав нічого при заїзді в Україну, і вперше навіть не відкривали авто :) )
Зображення
Зліва направо
Грецька Ретсіна (на фото три і три позаду по 1,5л)
два білих і 1 червоне вино з Македонії
Лозова ракія з Македонії (подарунок власника кемпінгу)
Ямболська Гроздова (майже порожня вже)
5 літрів рожевого італійського вина
в коробочках дві і без коробочки дві пляшки якогось грцького напою схожого на Самбуку.
ще три пляшки ретсіни по 0,5
три пива (залишилось два) Гамбрінус - подарок від чехів
Ну і балантайнс з Дьюті фрі.

Тут Фанту краще видно :)
Зображення
А позаду 5 пляшок фанти, оливове масло і трохи болгарської консервації.

Тому на тиждень є що їсти і на місяць-два що пити :)

Дякую всім хто прочитав і бажаю гарних подорожей і відпочинку.. Слідкую за поляками і їх поїздкою в Індію

Ну і фото коли будуть готові з фотоапарату - викладу окремо лінк.
Аватар користувача
Ravlik
Повідомлень: 1109
З нами з: Суб квітня 06, 2013 11:02
Ім'я: Ігор
Техніка: Тойота Рав 4 Hobby Excellent 495
Країна, місто: Україна Кропивницький
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 19 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення Ravlik »

:co_ol: :co_ol: :co_ol:
Крім алкоголю ми ще тягнем до дому сири, хамон, оливки і т. д. В кожній країні свої приколи. Тому в караванерів чим більше холодильників і морозилок -тим краще.
Зображення
Аватар користувача
Liner
Повідомлень: 253
З нами з: Суб вересня 07, 2013 20:29
Ім'я: Микола
Техніка: Sprinter 4x4
Країна, місто: Київ
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 25 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Liner »

DRB,
На рідкість корисний та змістовний звіт! Особлива подяка за старанно прописані маршрути, назви та координати!
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

І загалом проїхали ми по маршруту Київ-Київ орієнтовно 5600 км
Витрата пального склала 8 на сотню, і на автобани потрачено десь 60 євро разом з Македонією.

І ось загальний маршрут з місцями зупинок. Маршрут малювався вручну після поїздки а не записаний трек :)

https://drive.google.com/open?id=1U9hmn ... sp=sharing
Аватар користувача
Globetrrotter
Повідомлень: 85
З нами з: Чет липня 06, 2017 21:16
Ім'я: Георгий
Техніка: +Tabbert Comtesse 515
Країна, місто: Украина Киев
Skype: sokolgv
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення Globetrrotter »

супер -увлекся чтением отчета- иногда казалось что я тоже с вами путешествую)))))спасибо
Аватар користувача
vvs10
Повідомлень: 74
З нами з: Сер липня 27, 2016 23:02
Ім'я: Владимир
Техніка: Trafic+MovanoCasten+RiverCamper
Країна, місто: Черкассы
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення vvs10 »

Очень интересно, и информативно. Огромное спасибо.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Re: Греція-2017

Повідомлення DRB »

Доречі, трохи не забув - на booking.com зараз йде акція - мені вже повернулось з бронювань за поїздку 45 доларів, чекаю ще 15 за моїм лінком.
Принцип акції - неважливо зареєстрований ти чи ні, але якщо перейти за лінком який отримав від товариша, забронюєш і будеш жити в помешканні вартістю 30 доларів чи вище - отримаєш бонусом назад на карту (в мене мастеркард Укрсиббанк) 15 доларів, але не більше 150 доларів за період акції.

тому якщо комусь треба - користуйтесь і даруйте мені й собі кошти

https://www.booking.com/s/35_8/7ed4811d
Marat
Повідомлень: 5
З нами з: Пон вересня 07, 2020 08:26
Ім'я: Marat
Техніка: MB S211, Dethleffs Beduin
Країна, місто: L'viv
Дякував (ла): 52 рази
Контактна інформація:

Греція-2017

Повідомлення Marat »

Суперовий звіт, при теперішніх закритих кордонах - хоч такі «подорожі»
Відповісти

Повернутись до “Далеке зарубіжжя”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість