Перенос акумулятора на протилежну сторону.

Все що пов'язане з електрикою 12/220 вольт

Модератори: Valentin, igor1965

Відповісти
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Перенос акумулятора на протилежну сторону.

Повідомлення DRB »

Доброго дня. Виникло наступне питання. Хочу все ж придумати зручний бак для води. Його найкраще поставити під сидінням. Але краще це зробити біля лівого боку, щоб воду через весь караван не тягнути на праву сторону. Відповідно для того щоб вага не була на одну сторону - акумулятор треба перекинути на протилежну сторону, а це буде з іншої сторони від контролера сонячної панелі.
Електрики знаю не дуже люблять довгі провода для каравана, але це будуть провода які йдуть на і від сонячного контролера.
Що скажете?
Вартує чи не вартує таку довжину робити? зрозуміло що треба буде в гофру закинути щоб не перетерлись раптом, але це буде десь біля 4-5 метрів в одну сторону і 4-5 метрів в іншу.
Зарядку поставлю, зрозуміло, поближче до акумулятора.


Аватар користувача
Egor
Повідомлень: 1410
З нами з: Нед квітня 20, 2014 23:22
Ім'я: Игорь
Техніка: VW Passat+TEC
Країна, місто: Украина Киев
Skype: egor_ov966
Дякував (ла): 16 разів
Подякували: 13 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Egor »

Провода проведи через днище. Вот тебе и 2м в одну сторону
Относись к людям так, как хочешь, чтобы они относились к тебе.
050 448-45-66
Аватар користувача
alexv
Повідомлень: 71
З нами з: Сер липня 16, 2014 10:16
Ім'я: Саша
Техніка: Opel+TEC
Країна, місто: Вінниця
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Re: перенос акумулятора на протилежну сторону.

Повідомлення alexv »

Аккум який? в мене в такому ж караванчику розмістився точно біля колеса 120-ка вертикальна, тому і справа і зліва місце однаково вільне. А якщо хочеш виносити його на праву сторону - рекомендую провод 10мм2 (типу ПВ3-10), просто одна пара туди, і провести під караваном, таким чином - мінімум втрат буде, довжина менше 3-х метрів..
порахував: https://www.ivtechno.ru/raschet_4 - при зарядці буде падати 120мв, менше 1-го % втрат 0,009ом - при максимумі сонця з твоєю панелькою в 120вт, при розряді і того менше буде, та це й неважливо.
В тебе з панелі з криші 10км.мм іде? ;)
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Повідомлення DRB »

alexv писав:Аккум який? в мене в такому ж караванчику розмістився точно біля колеса 120-ка вертикальна, тому і справа і зліва місце однаково вільне. А якщо хочеш виносити його на праву сторону - рекомендую провод 10мм2 (типу ПВ3-10), просто одна пара туди, і провести під караваном, таким чином - мінімум втрат буде, довжина менше 3-х метрів..
порахував: https://www.ivtechno.ru/raschet_4 - при зарядці буде падати 120мв, менше 1-го % втрат 0,009ом - при максимумі сонця з твоєю панелькою в 120вт, при розряді і того менше буде, та це й неважливо.
В тебе з панелі з криші 10км.мм іде? ;)
Який провод з панелі кинули не скажу маркування. Гарний, товстий :)) Там Паркер як мені сказали і бачив що справу знає - довірився його вибору.
Якщо втрати малі то сенсу заморочуватись нема значить, переносити та й усе.
Акум в мене 100-тка BB плоский
Аватар користувача
gosha1
Повідомлень: 106
З нами з: Чет березня 30, 2017 08:35
Ім'я: Игорь
Техніка: Hyundai Tucson, Wilk 400 SQ STERN
Країна, місто: Харьков
Контактна інформація:

Повідомлення gosha1 »

У меня та же ситуация, контроллер на одной стороне, аккумуляторы на другой. Я просто от аккумуляторов протянул две одножилки десятки, которые остались после установки мувера, внутри и сверху поставил плинтус алюминиевый. Уже год полёт нормальный. Сфотографирую на выходных, в понедельник выложу или могу скинуть на вайбер. Только в контроллер десятка не влезет, поэтому по ближе с контроллером поставил коробку и от неё уже кинул четвёрку. С панели идет обычный 2х4 (одессакабель). Получилось почти 5м.
Востаннє редагувалось П'ят червня 08, 2018 13:59 користувачем gosha1, всього редагувалось 1 раз.
DRB
Повідомлень: 1158
З нами з: Чет вересня 08, 2016 13:52
Ім'я: Роман
Техніка: Renault Trafic, шукаю кемпер
Країна, місто: Київ
Skype: romanden
Дякував (ла): 100 разів
Подякували: 237 разів
Контактна інформація:

Повідомлення DRB »

gosha1 писав:У меня та же ситуация, контроллер на одной стороне, аккумуляторы на другой. Я просто от аккумуляторов протянул две одножилки десятки, которые остались после установки мувера, внутри и сверху поставил плинтус алюминиевый. Уже год полёт нормальный. Сфотографирую на выходных, в понедельник выложу или могу скинуть на вайбер. Только в контроллер десятка не влезет, поэтому по ближе с контроллером поставил коробку и от неё уже кинул четвёрку.
в мене 10-тка якраз впритик впритик і влазить в контролер
Аватар користувача
gosha1
Повідомлень: 106
З нами з: Чет березня 30, 2017 08:35
Ім'я: Игорь
Техніка: Hyundai Tucson, Wilk 400 SQ STERN
Країна, місто: Харьков
Контактна інформація:

Повідомлення gosha1 »

DRB писав:
gosha1 писав:У меня та же ситуация, контроллер на одной стороне, аккумуляторы на другой. Я просто от аккумуляторов протянул две одножилки десятки, которые остались после установки мувера, внутри и сверху поставил плинтус алюминиевый. Уже год полёт нормальный. Сфотографирую на выходных, в понедельник выложу или могу скинуть на вайбер. Только в контроллер десятка не влезет, поэтому по ближе с контроллером поставил коробку и от неё уже кинул четвёрку.
в мене 10-тка якраз впритик впритик і влазить в контролер
Это хорошо :ya_hoo_oo:
Аватар користувача
alexv
Повідомлень: 71
З нами з: Сер липня 16, 2014 10:16
Ім'я: Саша
Техніка: Opel+TEC
Країна, місто: Вінниця
Дякував (ла): 24 рази
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Повідомлення alexv »

DRB писав: в мене 10-тка якраз впритик впритик і влазить в контролер
Так само, від панелей 10-ка, впритик зайшла. Панелі стоять поперек в передку плоскої частини криші, 140+30(була вільна, чому б і не поставити), в задній частині доміка ще є місце для 100-120ки... якщо треба буде)))
на зараз максимальний струм від панелей контролером зафіксовано в 10.6 А... думаю поки досить :smu:sche_nie:
старшой
Повідомлень: 834
З нами з: Чет квітня 20, 2017 17:52
Ім'я: олег
Техніка: паджеро вагон4+шато шиара 440
Країна, місто: ивано-франковск
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 226 разів
Контактна інформація:

Re: перенос акумулятора на протилежну сторону.

Повідомлення старшой »

довжина проводки від СП до контролера суттевого значення не мае ,але не менше 4-6 квадратів. Довжина проводки комутатор АКБ мінімальна і як можна більшого січення.
Аватар користувача
AlexYan
Повідомлень: 706
З нами з: Чет жовтня 29, 2009 20:23
Ім'я: Александр
Техніка: Крокодил MPW4 + Buerstner Holiday
Країна, місто: Ukraine, Kyiv
Skype: lalexyanl
Звідки: Украина, Киев
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення AlexYan »

старшой писав:довжина проводки від СП до контролера суттевого значення не мае ,але не менше 4-6 квадратів. Довжина проводки комутатор АКБ мінімальна і як можна більшого січення.
Абсолютно согласен.
У меня длина 1,5м 6кв - сечение идет от панели к контроллеру, длина 2,2м между двумя акб по 120Ач с заходом в контроллер - сечение 25кв, на блок предохранителей волговский с нагрузочного выхода контроллера идет 2,5м - сечение 10кв. Отдельно с акб идет 0,5м - сечение 6кв на блок розеток-прикуривателей 15А и 25А. Планирую компрессорник ставить на 40л, буду отдельно с нагрузочного выхода контроллера кидать 2,5м - сечением 10кв. Так же электронный выключатель массы не контроллере дублируется в цепи нагрузки перед волговским блоком предохранителей, механичесим выключателем массы.
Теперь про провода. ВСЯ проводка указанная выше, не смотря на то, что надежно зафиксирована по всему пути пролегания, выполнена кабелем КГ, чего и всем советую!
З.ы. Контроллер стоит на 50А, панель одна мнокристалл на 250Вт, пранируется вторая поликрсталл на 250Вт.

Зы.Зы. Ниже привожу ссылку на таблицы с комментариями, которыми советую пользоваться при организации систем автономного питания постоянным током.
"Расчет сечения провода в цепи постоянного тока".
Чтоб мудро жизнь прожить, знать надобно немало,
Два правила запомни для начала:
Что лучше голодать, чем что попало есть,
И лучше будь один, чем вместе с кем попало.
Відповісти

Повернутись до “Все про електрику”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей