Волинь, одна з цікавих обл. України

Звіти, нотатки, розповіді, враження з автоподорожей дорогами України

Модератори: Co-pilot, Valentin, igor1965

Відповісти
Аватар користувача
Vladya
Повідомлень: 28
З нами з: Сер липня 08, 2009 18:01
Ім'я: Vlad
Техніка: VW Т5 Multivan Highline 3.2
Контактна інформація:

Волинь, одна з цікавих обл. України

Повідомлення Vladya »

Cело Колодяжне відоме перш за все літературно-меморіальним музеєм Лесі Українки. Музей було засновано в 1949р. на території садиби, де Леся Українка прожила дитячі й юнацькі роки.

Зображення

У травні 1882 р. сім'я Косачів переїжджає з Луцька в с. Колодяжне. Родина мешкала у будинку, який називали між собою великим. Тут народилися молодші сестри та брати Лесі. Діти підростали, тому в 1890 р. на садибі побудували будиночок для Лесі

Зображення

Зображення

В 1896 р. розпочали спорудження "сірого" будинку (батьківський), вікна й віконниці якого були пофарбовані в сірий колір, від чого й пішла його назва.

Зображення

Зображення

Експозиція музею складається з таких розділів:

Волинськими стежками Лесі Українки;
Колодяжне - колиска Лесиного таланту;
Крізь все житія - до "Лісової пісні";
Історія музею. Трагедія родини Косачів.

В експозиції представлено меморіальні речі Лесі Українки та її родини, прижиттєві видання творів поетеси та її матері - Олени Пчілки, фотографії, речі побуту та етнографії Волині, відтворені фрагменти робочою кабінету і сільської хати.

Музей працює з 9:00 до 17:00.
Вихідні - понеділок, вівторок.

Дивитись ще фото і звіт
Востаннє редагувалось Сер листопада 11, 2009 12:28 користувачем Vladya, всього редагувалось 1 раз.


Я Українець... А це моя Мандрівка Україною[/url]
Аватар користувача
Vladya
Повідомлень: 28
З нами з: Сер липня 08, 2009 18:01
Ім'я: Vlad
Техніка: VW Т5 Multivan Highline 3.2
Контактна інформація:

Re: Волинь, одна з цікавих обл. України

Повідомлення Vladya »

"блок пост" перед Шацькими озерами, місто Любомль. Доволі старе та цікавє місто. Багато хто в ньому зупиняється коли їде на озера, або навпаки.

Згадка про Любомль в Іпатіївському літописі за 1287 році пов'язана з ім'ям волинського князя Володимира Васильовича. Є така версія, що назва міста пов'язана теж з ним і трактується як скорочене похідне від словосполучення "улюблене місто".

Зображення

Біля самого городища знаходиться Георгіївська церква, 1264 року заснована князем Володимиром Васильовичем , а вже 18 ст. до неї прибудовують дзвіницю. Зберігся розпис кінця 19 ст. У церкві писалася одна з частин Галицько-Волинського літопису.

В 1392 році в Любомлі перебував польський князь Владислав Ягайло. Місто йому так сподобалося, що на пам'ять будує в 1412 році перший католицький костел в регіоні. Троїцький костел та поряд дзвіницю. Не дивлячись на свій оборонний характер, будівля виглядає доволі витончено.

Зображення

В 1521 році в місті була побудована синагога. Одна з найстаріших в Європі єврейська синагога, знищена радянською владою одразу після війни.

Зображення

В 1768 році Любомль стає володінням великого польського магната, графа Браницького в якості подарунку за врятоване на сеймовому засіданні 1762 року життя майбутнього короля Польщі Станіслава-Августа Понятовського. В 1782 році граф Браницький будує в місті величезний палац.

Зображення

Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці кін. 18 - поч. 19 ст.(?)

Зображення

дивитись фото ще та багато цікавих фактів
Я Українець... А це моя Мандрівка Україною[/url]
Аватар користувача
igor1965
Модератор
Повідомлень: 6264
З нами з: Суб вересня 19, 2009 09:33
Ім'я: Игорь
Техніка: VW t2b (75г\вып)+caravan VW t2a
Країна, місто: Киев Боярка
Skype: igor19651888
Дякував (ла): 81 раз
Подякували: 19 разів
Контактна інформація:

Повідомлення igor1965 »

Ця церква дуже схожа на ту ,що в нас у Боярці ,взавтра викладу фото
[spoiler]Ks- 067-99-34-240 ; Mts-050-108-43-34
Аватар користувача
Vladya
Повідомлень: 28
З нами з: Сер липня 08, 2009 18:01
Ім'я: Vlad
Техніка: VW Т5 Multivan Highline 3.2
Контактна інформація:

Повідомлення Vladya »

igor1965 писав:Ця церква дуже схожа на ту ,що в нас у Боярці ,взавтра викладу фото
ну не зовсім і схожа, до того вона не дерев*яна ;)
як що ти кажешь про цю, Більше в Боярке нема церкви, як що не рахувати та що в лесніцтві нова. Да і типи церкв багато зхожіх, я вже їх стільки перебачив що ого го ....
Зображення
Я Українець... А це моя Мандрівка Україною[/url]
Відповісти

Повернутись до “Просторами України”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей